Akcje charytatywne - Pomagamy

Finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole

-Galeria Zdjęć-

To już kolejny (szósty) raz, kiedy dzięki hojności wszystkich małych i dużych ludzi wielkiego serca udaje nam się w ramach akcji „Szlachetna Paczka” pomóc potrzebującej rodzinie. Podobnie jak w latach ubiegłych zebraliśmy sporą ilość środków spożywczych, higienicznych i papierniczych, zaś suma zebranych pieniędzy wyniosła 1597,14zł*. Wszystkie ofiarowane i zakupione rzeczy udało nam się pomieścić w 14 sporych rozmiarów paczkach. W imieniu Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam skompletować paczkę. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Beaty i Krzysztofa Pękoszów, którzy rodzinie objętej naszą pomocą przekazali łóżko piętrowe oraz Panu Sławomirowi Brudowi, który pomógł nam zawieźć wszystkie paczki do magazynu w Wiśniowej.

Więcej…

 

 

Akcja „Wyślij pączka do Afryki”
w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej już po raz trzeci!

 

Przypominamy, że „Pączek dla Afryki” to ogólnopolska akcja organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje. Jej celem jest pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowej Afryki i Czadzie. Zebrane datki zostają przeznaczone na dokarmianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

Akcja organizowana jest corocznie przy okazji tłustego czwartku. W tym roku jej hasło brzmi „Podziel się tym co lubisz”. Uczniowie naszej szkoły podzielili się na tyle hojnie, że udało nam się zebrać niemałą kwotę 405,95 zł!

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy! W sposób szczególny dziękujemy zaś osobom, które przekazały zakupione lub usmażone przez siebie pączki i chrust na tegoroczne przedsięwzięcie. Byli to: Bożena Kuźniar, Małgorzata Fiołek, Genowefa Gajda, Alicja Góra, Rada Rodziców kl. VI, Agata Ziobro, Katarzyna Paszek, Maria Sękowska, Janina Czarnik, Elżbieta Leśniak i Maria Czarnik.

 

 

 

Finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole

Finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.” (Jan Paweł II)

-Galeria Zdjęć-

Za nami kolejny – piąty już finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole. Jak co roku serca darczyńców okazały się ogromne, dzięki czemu mogliśmy w pełni sprostać potrzebom wybranej przez nas Rodziny. Zebraliśmy ogromną ilość środków spożywczych, higienicznych i papierniczych, suma zebranych pieniędzy osiągnęła rekordową wysokość 2026,41zł*. Wszystkie ofiarowane i zakupione rzeczy udało nam się pomieścić w 14 sporych rozmiarów paczkach.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam skompletować paczkę. Do podziękowań dołączamy relację wolontariusza z doręczenia paczki oraz zdjęcia upominku, jaki otrzymaliśmy w podzięce od obdarowanej Rodziny.

Relacja wolontariusza:

Drogi Darczyńco,
razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro! 
Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Lucyna była zszokowana ilością otrzymanych paczek, kiedy zobaczyła je już wszystkie ułożone w pokoju, zabrakło jej słów. Gdy otworzyliśmy już wszystkie 14 paczek pani Lucyna aż usiadła z wrażenia, podobnie zaniemówiły dzieci, córka Wiktoria z niedowierzaniem patrzyła a Dominika z radością się uśmiechała. Pani Lucyna była ogromnie wzruszona, ciągle powtarzała, że myślała, że dostanie tylko jedną paczkę a tu aż tyle? Na początku nieśmiało Pani Lucyna oglądała paczki, ale gdy poprosiliśmy córki, żeby je rozpakowały od razu rzuciła się w kierunku paczek i wtedy zaczęła się wspólna radość i okrzyki. Gdy zobaczyły buty, od razu je przymierzały. Następne paczki, w których znajdowały się plecaki do szkoły, sprawiły, że dziewczyny aż piszczały ze szczęścia. Pani Lucyna bardzo ucieszyła sie z kołder, poduszek i pościeli - "teraz będziemy mieć lepsze sny..." była też bardzo zaskoczona ogromną ilością środków czystości. Pani Lucyna po tym, jak zobaczyła paczkę z żywnością była zszokowana, że jest tego tak dużo - "gdzie ja to teraz wszystko zmieszczę?" Niesamowite było to, jak rodzina dzieliła się radością, otwierając prezenty! Wszyscy cieszyli się i żartowali między sobą i z nami, wolontariuszami. W pokoju wypełnionym szczelnie paczkami czuć było niezwykłą atmosferę głębokiego wzruszenia.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Jestem bardzo wdzięczna Państwu za wybór właśnie tej rodziny, chęć pomocy i dobre serce. Ze swej strony chciałbym podziękować za współpracę przy przygotowaniu pomocy dla rodziny potrzebującej. Pragnę docenić Państwa zaangażowanie w przygotowanie paczki – widziałam, że rodzina przyjęła wszystko z radością i wdzięcznością.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Lucyna z rodziną z całego serca chce podziękować osobie (rodzina nie zna darczyńcy, więc nie wie, że paczkę robiła cała szkoła), która sprawiła im tak ogromną niespodziankę, do samego końca nie wiedzieliśmy ze w ogóle ktoś będzie chciał nam pomóc. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Pani Lucyna powiedziała ze choć nie wie kim jest darczyńca zawsze zostanie w ich sercach i otoczy go modlitwą!

*Zebrane pieniądze, w sumie 2026,41zł, przeznaczyliśmy odpowiednio na:

Zimowe obuwie dla dzieci – 505,55zł

Kołdry, pościel, ręczniki – 464,40zł

Artykuły spożywcze i środki czystości – 459,32zł

Plecaki szkolne – 149,90zł

Ubrania (dresy i bielizna) – 159,77zł

Artykuły szkolne – 136,44zł

Monitor (używany) – 70zł

Upominki (pozostała kwota) – przeszło 80zł

Wykaz zebranych produktów:

Środki spożywcze:

20 konserw mięsnych, 8 konserw rybnych, 8 kg cukru, 3 kg soli, ok. 10 kg makaronu, ok. 8l oleju, 4,5 kg ryżu, 1kg kaszy, 2l majonezu, 1kg mąki, 05, kg kaszy manny, 2 słoiki dżemu, 4 opakowania herbaty w torebkach i 1op. h. w granulkach, 0,5 kg kawy, 1 opakowanie kakao, 2x10 szt. kostek rosołowych, 4x200g koncentratu pomidorowego, 4 opakowania płatków śniadaniowych (3x czekoladowe i 1x cynamonowe), 1 duża musztarda, 1 duży keczup, 1 puszka masy krówkowej, 400g kremu orzechowego, 4x proszek do pieczenia, 5x cukier waniliowy, 1op. wiórków kokosowych, 10szt. budyniu, 12 jogurtów, słodycze: 2 op. cukierków z galaretką, 9 wafelków/batoników, 3x draże, 5czekolad, 4x ciastka, cukierki, 2 soczki w kartonie, 12szt. soku 330 ml, orzeszki w karmelu, czekoladki (5), 2x paluszki,

Środki higieniczne:

2 op. rękawiczek gumowych, 19 kostek mydła, ponad 8kg proszku do prania, 3l środków do toalet, 3l płynu do płukania, 1,5l płynu do naczyń, 1,5l płynu do podłóg, kapsułki do prania (ok. 700g), papier toaletowy 10 szt., chusteczki higieniczne 10szt., zmywaki kuchenne 10szt.

Artykuły szkolne:

Plastelina 12 kol., farby plakatowe 12 kol., piórnik z wyposażeniem, zestaw linijek, kredki 12szt.

 

 

 

Szlachetna Paczka 2015

Szlachetna Paczka 2015

Wybraliśmy rodzinę, której będziemy pomagać w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Wszystkich, którzy chcą pomóc nam w skompletowaniu paczki informujemy, iż można to zrobić przekazując: żywność trwałą, środki czystości, artykuły szkolne lub pieniądze.

Zbiórka trwać będzie do wtorku 8 grudnia, na terenie szkoły.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Razem możemy naprawdę dużo, o czym mogliśmy się przekonać biorąc udział w poprzednich edycjach „Paczki”.

Samorząd Uczniowski

Opis rodziny:

Pani Lucyna (44 l.) i Pan Andrzej (54 l.) są rodzicami pięciorga dzieci: Pauliny (14 l.), Dominiki (13 l.), Mateusza (12 l.), Wiktorii (9 l.) i Jakuba (7 l.).

Rodzina radziła sobie samodzielnie do momentu pojawienia się u pana Andrzeja choroby serca. Wraz z chorobą pojawiły się problemy finansowe. Pan Andrzej nie mógł pracować tyle co wcześniej. Pani Lucyna zajmuje się domem, dziećmi (jeden z chłopców cierpi na bielactwo) i chorym mężem. Duże wsparcie ma ze strony dzieci, które starają się w miarę możliwości pomagać rodzicom w codziennych obowiązkach. Pan Andrzej wraz z panią Lucyną prowadzą gospodarstwo rolne i jest to ich główne źródło dochodu. Miesięczny dochód na jednego członka rodziny wynosi zaledwie 153,86 zł.

Pani Lucyna jest bardzo zaradną matką, opiekuje się mężem oraz pięciorgiem dzieci, stara się wyręczyć męża w pracach na gospodarstwie ze względu na troskę o jego zdrowie. Rodzina bardzo się kocha i wspiera w trudnych chwilach.

Rodzinie najbardziej przydadzą się: żywność oraz środki czystości. To potrzeby, które najbardziej obciążają codzienny budżet rodziny. Pani Lucyna wspomina również o kołdrach dla swoich dzieci, by nie marzły w zimie.

 

Piknik Rodzinny - Gramy dla Sylwii

 

 

KONCERT
DLA SYLWII MAKUCH

ZAPRASZAMY NA SPECJALNY KONCERT CHARYTATYWNY, W TRAKCIE KTÓREGO BĘDĄ ZBIERANE PIENIĄDZE PRZEZNACZONE DLA SYLWII MAKUCH NA PRZESZCZEP PŁUC. 

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ 26 KWIETNIA 2015 R., O GODZINIE 17.00 NA HALI ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W GODOWEJ.

 SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ 

UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE I DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W GODOWEJ

 

 

POMAGAMY SYLWII

 

 Sylwia ma 16 lat i od urodzenia choruje na nieuleczalną chorobę, jaką jest mukowiscydoza. Jej płuca, wątroba i trzustka w znacznej części są wyniszczone. Często choruje na zapalenie płuc, a to wiąże się z pobytami w szpitalu. Od trzech miesięcy ciągle korzysta z tlenu, bo jej płuca nie są w stanie dotlenić organizmu. Wymaga ciągłej rehabilitacji i podawania leków. Obecnie jest objęta opieką domowego hospicjum.

Jedynym ratunkiem dla Sylwii jest przeszczep płuc, który może odbyć się w klinice w Niemczech. Koszty zabiegu znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziców, dlatego zwracają się oni do ludzi dobrej woli o wsparcie.

 

  

Sylwii można pomóc:

  • dokonując wpłaty na numer konta:

PKO BP SA O/Rabka 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473 z dopiskiem Sylwia Makuch 

  • wpłacając swój 1% podatku :

konto bankowe: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473

tytuł wpłaty: Makuch Sylwia

KRS 0000064892

cel szczegółowy: 401/123//10 Makuch Sylwia 

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

Logo internetowego dziennika lekcyjnego