Finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole

-Galeria Zdjęć-

To już kolejny (szósty) raz, kiedy dzięki hojności wszystkich małych i dużych ludzi wielkiego serca udaje nam się w ramach akcji „Szlachetna Paczka” pomóc potrzebującej rodzinie. Podobnie jak w latach ubiegłych zebraliśmy sporą ilość środków spożywczych, higienicznych i papierniczych, zaś suma zebranych pieniędzy wyniosła 1597,14zł*. Wszystkie ofiarowane i zakupione rzeczy udało nam się pomieścić w 14 sporych rozmiarów paczkach. W imieniu Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam skompletować paczkę. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Beaty i Krzysztofa Pękoszów, którzy rodzinie objętej naszą pomocą przekazali łóżko piętrowe oraz Panu Sławomirowi Brudowi, który pomógł nam zawieźć wszystkie paczki do magazynu w Wiśniowej.

 

*Zebrane pieniądze, w sumie 1597,14 zł, przeznaczyliśmy odpowiednio na:

  • · Wyposażenie mieszkania (materace do łóżka, pościel, ręczniki) – 739,71zł
  • · Odzież i obuwie dla dzieci – 320,77zł
  • · Artykuły spożywcze – 238,84zł
  • · Środki chemiczne, kosmetyki – 198,55zł
  • · Upominki dla dzieci – 57,98zł
  • · Artykuły papiernicze – 41,29zł

Wykaz zebranych produktów:

2kg mąki, 3kg cukru, 3kg ryżu, 3,75kg makaronu, 400 torebek herbaty, 400g herbaty granulowanej, 1,75kg kaszy, 375g kawy, 900ml oleju, 1kg soli, 2 szynki konserwowe, 4 zupy w proszku, pieprz, 0,5kg grochu łuskanego, 2 galaretki, puszkę brzoskwiń, puszkę kukurydzy, przecier pomidorowy, 800g słodyczy, 4 mydła, 30 szt. kapsułek piorących, 2 opakowania plasteliny, 2 opakowania flamastrów, 2 temperówki, kredki, akwarele, 6szt. ołówków, 9szt. długopisów, piórnik z wyposażeniem, klej, 4 zeszyty, 3 bloki szkolne, plecak i ŁÓŻKO

Dzięki Waszej ofiarności w paczce znalazły się wszystkie rzeczy, o które nieśmiało prosiła rodzina. Po raz kolejny daliście dowód ogromnej solidarności z potrzebującymi, za co z całego serca dziękujemy!!!!

Samorząd Uczniowski

Relacja wolontariusza:

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Kiedy zaczęliśmy wnosić paczki pod górkę po śniegu do domu w oknie ukazały się dwie malutkie główki z uszczęśliwionymi minami i zaczęły energicznie do nas machać. Ale paczek było dużo, droga śliska i trzeba było wiele razy po nie wracać, w końcu poprosiliśmy o sanki. W domu przywitały nas okrzyki "stlas pozalna do nas psyjechała, ale u nas się psecies nie pali i tyle pacek dla nas". Cały czas je donosiliśmy więc szczęście dzieci było coraz większe, same nie wiedziały, co mają oglądać. Kiedy dostarczono kolejną część łóżka dzieci nie mogły doliczyć się ile tych łóżek jest. Prababcia kazała się posadzić i ubrać nowe buty, które bardzo jej się spodobały. Mama była bardzo szczęśliwa widząc radość dzieci oraz ilość żywności, którą otrzymali. Wszyscy obdarowani nie mogli uwierzyć, że paczkę przygotowywali uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Bardzo dziękuję Państwu za przygotowanie wspaniałej paczki dla rodziny. Wywiązali się Państwo z zadania koncertowo. Paczka spełniła wszystkie wymagania projektu i uszczęśliwiła całą rodzinę. Ze swojej strony dziękuje za wspaniały kontakt w trakcie przygotowywania paczki. Zaskoczyliście mnie Państwo rozmachem okazanej pomocy. Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Serdeczne podziękowania, życzenia zdrowych i wesołych świat Bożego Narodzenia od całej rodziny i buziaki od dzieciaków. Trafiliśmy na wspaniałych ludzi, którzy zechcieli nam pomóc, jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc.

 

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Logo internetowego dziennika lekcyjnego