Z życia szkoły -2012/2013

Konkurs wiedzyo gminie i mieście Strzyżów

 

 

-Zdjęcia-

25 września 2012 roku w naszej szkole odbył się IV międzyszkolny Konkurs wiedzy o gminie i mieście Strzyżów, organizowany corocznie w ramach obchodów Dni Strzyżowa.
        W przygotowanych przez nauczycieli ZS w Godowej dziesięciu ciekawych i różnorodnych konkurencjach przybyli na konkurs przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy mogli wzbogacić wiedzę o swojej małej ojczyźnie.
        Jeszcze przed konkursem uczestnicy wykonali port folio o swojej miejscowości, dzięki czemu uczyli się współpracować w grupie i wyszukiwać informacji w różnych źródłach. W poszczególnych konkurencjach konkursowych wykazywali się natomiast nie tylko wiedzą, ale też pracą twórczą.

Zmaganie uczestników oceniało jury powołane przez Młodzieżowa Radę Miejską.

A oto lista zwycięzców:

Szkoła Podstawowa

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Strzyżowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wysokiej Strzyżowskiej

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gliniku Zaborowskim

Gimnazjum

I miejsce – Miejski Zespół Szkół w Strzyżowie

II miejsce –Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Dobrzechowie

III miejsce – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

Sponsorzy:

  • Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżowie
  • Gmina Strzyżów
  • Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
  • Spółdzielnia Cukiernicza „ROKSSANA”

Jasełka 2012

Boże Narodzenie – to święta, na które wszyscy czekają z utęsknieniem. Ostatnie dni przedświąteczne wprowadzały wszystkich w atmosferę świąteczną, poprzez organizowane  spotkania opłatkowe na których śpiewano kolędy, biesiadowano, składano sobie życzenia.

Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie w przedświątecznym okresie Świąt Bożego Narodzenia „Jasełek”. W piątek 21 grudnia  mogliśmy więc podziwiać pięknie przygotowaną (przez p. M. Midura, p. M. Ochab, p. K. Paszek oraz uczniów naszej szkoły) inscenizacją z  wykonaną dekoracją oraz strojami.  Jak co roku „Jasełka ”miały niepowtarzalny klimat.

-GALERIA ZDJĘĆ-


XX Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

500 szopek wykonanych przez 600 twórców można było obejrzeć na rzeszowskim Rynku w dniu 6 stycznia 2013 roku. W ramach XX Finału Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych wystawione zostały pracy wykonane przez uczniów szkół z całego Podkarpacia. Te piękne dzieła młodych ludzi eksponujące Świętą Rodzinę, elementy otaczającej nas rzeczywistości i własne przemyślenia na temat rodziny wskazywały na niezwykłą pomysłowość i różnorodność technik. Wystawa zachwycała oglądających.

Finał jubileuszowej edycji tego konkursu odbywał się w niezwykłej scenerii Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy został zainicjowany w stolicy Podkarpacia. Zarówno w konkursie, jak i w uroczystym przemarszu Orszaku ulicami Rzeszowa uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W kilkuosobowych zespołach i indywidualnie przygotowali oni na konkurs 11 szopek. Twórcze działania i poszukiwania ciekawych rozwiązań w realizacji pomysłów na szopkę zaowocowały sukcesami. Wielu uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów. Pięć szopek wykonanych przez uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych nagrodą główną, którą jest wycieczka do Warszawy w dniu 18 stycznia 2013 roku. W programie tej wycieczki przewidziano wizytę w polskim parlamencie oraz niezwykle atrakcyjny pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Nagrodę główną otrzymali: Klaudia Chruniak –uczennica kl. III SP, Julia Ziobro, Paulina Ziobro- uczennice kl. IV ,Dominik Stącel- uczeń klasy II gimnazjum i Aleksandra Ziobro- uczennica kl. I gimnazjum. Gratulujemy laureatom konkursu i wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie. Prace można oglądać w Europejskiej Galerii Wystawowej w Millenium Hall w Rzeszowie przez cały styczeń, na stronie internetowej gimnazjum nr 8 w Rzeszowie oraz na stronie naszej szkoły.

-GALERIA ZDJĘĆ-

 

 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Logo internetowego dziennika lekcyjnego