Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

    Rok szkolny rozpoczęliśmy 1 września uroczystą mszą św. w kościele. Następnie wszyscy ruszyliśmy za sztandarem do szkoły. Po przywitaniu wszystkich przez pana dyrektora, zaczęła się część artystyczna, przygotowana przez panią Annę Dykę wraz z klasą pierwszą Gimnazjum. Skecz o sfrustrowanej nauczycielce został nagrodzony gromkimi brawami.  


Znając Strzyżów jak własną kieszeń

    24 września 2010r. w Wysokiej Strzyżowskiej odbył się konkurs z wiedzy o Strzyżowie i jego okolic. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, byli to: Natalia Flaga, Dominika Rubajczyk, Wojciech Sękowski, Tomasz Ziobro wraz z opiekunem p. Katarzyną Paszek, która zasiadała w jury. Rywalizowało 10 drużyn, które miały do przejścia 6 rund. Pierwszą rundą był quiz. Poszło nam bardzo dobrze. W drugiej rundzie musieliśmy rozwiązać krzyżówkę. Była dość trudna, ale my uporaliśmy się z nią szybko. Następnie zwiedzaliśmy szkołę w Wysokiej, ponieważ musieliśmy znaleźć trzy koperty, w których były do ułożenia hasła. Czwarta runda polegała na odgadnięciu rysunku. Okazało się, że był to Dom Kultury „Sokół”. Później musieliśmy dokończyć zdanie: Witamy w Strzyżowie mieście....

    Poszło nam chyba dobrze. Ostatnia runda była najciekawsza. Każda z drużyn musiała zaśpiewać piosenkę lub zarecytować wierszyk związany z jej miejscowością. Nasza drużyna zaśpiewała piosenkę. Tak właśnie zakończyły się wszystkie rundy. Jury udało się na naradę, a drużyny zaproszono na mały poczęstunek. Po przerwie nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Nasza drużyna zajęła IV miejsce, które dało nam powód do radości. Później pani dyrektor pożegnała wszystkich uczestników i wróciliśmy do szkoły.

Natalia Flaga


X Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II

    Kontynuując piękną tradycję, 34 uczniów naszej szkoły z pocztem sztandarowym wraz z opiekunami pielgrzymowali w dniu 06.10.2010 r. na Jasną Górę, aby modlić się o beatyfikację Patrona szkoły - Jana Pawła II.

    Okazją do tego była X Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

    Tegoroczna pielgrzymka przebiegała w obecności krzyża, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej.

    Na mszy świętej koncelebrowanej przez ponad 200 księży pod przewodnictwem Nuncjusza Apostoskiego w Polsce abp Józefa Kowalczyka było 451 pocztów sztandarowych.


16 października 2010 r.
 Uroczystość Patronalna
„Zespołu Szkół im. Jana Pawła II” w Godowej

 

Porządek uroczystości:

godz. 8.45 – zorganizowane przejście ze szkoły do kościoła

godz. 9.00 – Uroczysta Msza św. w kościele

godz. 9.50 – zorganizowany powrót do szkoły

godz. 10.00 – Uroczysta Akademia w szkole z okazji 5 rocznicy nadania Zespołowi Szkół w Godowej imienia Jana Pawła II

    16 października 2010 r. w V rocznicę nadania naszej szkole im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta msza św. i akademia.

    Po przybyciu pod szkołę wszyscy uczniowie ustawili się za sztandarem klasami i ruszyli w kierunku kościoła. Podczas nabożeństwa ks. Roman Wałczyk w homilii przypominał, że wybór Jana Pawła II na patrona szkoły zobowiązuje uczniów do wypełniania jego wskazań i dążenia do ideału, jakim dla każdego z nas jest Karol Wojtyła. Po zakończonej mszy za sztandarem udaliśmy się na akademię, którą przygotowali uczniowie wraz z nauczycielkami

    Wykonawcy słowno-muzycznego montażu przybliżyli nam sylwetkę patrona, przypomnieli o jego misyjnej działalności oraz przesłaniu, jakie kierował do młodych ludzi zajmujących w jego sercu szczególne miejsce.


Akademia – Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od nauki. Jednak w tym roku nasi nauczyciele nie obchodzili tego święta. Ale uczniowie klasy V przygotowali niespodziankę.

    Było to 21.10.2010 w czwartek. Tego dnia cała szkoła otrzymała zaproszenie do sali gimnastycznej. Po dzwonku na przerwie, uczniowie z niecierpliwością ustawili się przed salą gimnastyczną, wszyscy z ciekawością pytali o co chodzi, jednak nikt nie znał odpowiedzi.

    Gdy już drzwi sali zostały otwarte wszyscy zajęli wygodne miejsca, nastąpiła cisza, zamilkły wszystkie szepty. Na środek sali wyszli uczniowie klasy V informując wszystkich, że przygotowali oni krótka scenkę dla naszych nauczycieli z okazji ich spóźnionego święta.

    Przedstawili oni ciekawą scenkę o kocie w butach, którą różniła się nieco od prawdziwej historii. Historia kota w butach została przedstawiona w sposób komiksowy, śmieszny. Jednak scenka została odegrana bardzo dobrze. W oczach nauczycieli było widać zaskoczenie a jednocześnie radość, gdyż dawno się już nie zdarzyło, żeby uczniowie przygotowali niespodziankę dla nauczycieli.

    Po ciekawej scence nastąpiły gromkie oklaski i na środek wyszedł pan dyrektor, dziękując za tak wielka niespodziankę. To czym pani Gosia Ochab wychowawczyni klasy V dodała, że uczniowie wszystko sami przygotowali, ona tylko pomagała. Nastąpiły oklaski i wszyscy niechętnie udali się na swoje zajęcia.

Kamila Barlik


Pasowanie na ucznia

    Pasowanie na pierwszoklasistę w naszej szkole odbyło się 28 października 2010 r. Pasowanie na pierwszoklasistę jest to oficjalnie „wkroczenie” w progi szkolne. Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowaną pod okiem pani wychowawczyni część artystyczną. Później pierwszaki zostały przywitane przez klasę drugą, którzy również specjalnie na tę okazję przygotowali przedstawienie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.


Pasowanie na gimnazjalistę

    Pasowanie na gimnazjalistę w naszej szkole odbyło się 28 października 2010 r., zaraz po pasowaniu na pierwszoklasistę. Po pasowaniu przez dyrektora szkoły tradycyjnie już kluczem, nastąpiła część artystyczna. Na początku klasa I gimnazjum zaprezentowała przygotowane przedstawienie. Następnie na scenę weszła klasa II gimnazjum, która przygotowała dla swoich młodszych kolegów tak zwane otrzęsiny sprawdzające czy nadają się do gimnazjum. Większość uczniów sprostało wyznaczonym zadaniom, całe przedstawienie sprawiło dużą radość publiczności.


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji w dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole „Lekcja historii” podczas której uczniowie przedstawili w skrócie dzieje narodu Polskiego. Podczas tej lekcji uczniowie mieli także okazję zobaczyć na prezentacji multimedialnej jak w malarstwie przedstawiane zostały losy narodu Polskiego.


Kiermasz Świąteczny

    W dniu 17 grudnia 2010 r. o godz. 13.00 odbył się Kiermasz Świąteczny, który został zorganizowany przez nauczycielkę plastyki p. Jadwigę. Na kiermaszu mieliśmy okazję podziwiania stroików, ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły.

    Kiermasz rozpoczął się występem uczniów podczas którego dziewczynki z klasy VI śpiewały kolędy.

    Podczas kiermaszu można było kupić samodzielnie wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne, między innymi: bombki, ozdoby na choinkę (z papieru, z makaronu), aniołki, ozdobione świątecznie butelki na cukierki, szopkę z makaronu, a także stroiki i kartki świąteczne.


Konkurs na „Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”

I miejsce Olena Wolan (kl. VI SP)

II miejsce Diana Hajduk (kl. VI SP)

III miejsce Katarzyna Moskal (kl. I SP)

Konkurs na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową

I miejsce Klaudia Chruniak (kl. I SP)

II miejsce Sylwia Ziobro (kl. II SP)

III miejsce Magdalena Sołtys (kl. II SP)

Konkurs na „Najładniejszą Ozdobę Świąteczną”

I miejsce Monika Górska (kl. III G)


Jasełka 2010

    Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie w świątecznym okresie „Jasełek”. Jak co roku miały one niepowtarzalny klimat. We środę 22 grudnia uczniowie najmłodszych klas w naszej szkole zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem p. Marysi i p. Marty „Jasełka”.

    W „Jasełkach” wystąpili Maryja z Dzieciątkiem Jezus i Józefem, Pasterze, Trzej Królowie, Aniołki i tradycyjna polska rodzina przy wigilijnym stole.

    Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, młodzi aktorzy dostali długie brawa.

    Na końcu życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dla uczniów, rodziców i nauczycieli złożył Pan Dyrektor Zespołu Szkół w Godowej i Zastępca Burmistrza w Strzyżowie.


Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych

    W piątek 07.01.2011 r. odbył się w naszej szkole Konkurs kolęd i piosenek świątecznych, w którym udział wzięli zarówno uczniowie Gimnazjum, jak i Szkoły Podstawowej.

    Wykonawcy zaprezentowali po dwie kolędy: polską oraz obcą (w języku angielskim lub niemieckim). Repertuar był zróżnicowany i oryginalny.

    Ocenie podlegały: muzykalność, stopień opanowania tekstu, dobór repertuaru ze względu na wiek, trudność językową tekstu obcojęzycznego, trudność pod względem muzycznym, oryginalność oraz ogólne wrażenie sceniczne (choreografia, strój itp.).

Konkurs „Kolęd polskich i zagranicznych”

Szkoła Podstawowa – klasy I-III

I miejsce Julia Ziobro (kl. II), Sylwia Ziobro (kl. II), Magdalena Sołtys (kl. II)

II miejsce Daria Świerad (kl. I)

III miejsce Patrycja Chruniak (kl. II)

Szkoła Podstawowa – klasy IV-VI

I miejsce Magdalena Patryn (kl. V), Aleksandra Ziobro (kl. V), Kamila Ziobro (kl. V)

II miejsce Klaudia Wnęk (kl. V)

III miejsce Beata Fijołek (kl. V), Klaudia Cyran (kl. V)


Ferie zimowe 2011 r.


Noworoczne Spotkanie Seniorów

    W sobotę 15 stycznia 2011 r. w Zespole Szkół w Godowej odbyło się noworoczne spotkanie Seniorów. Wydarzenie to stało się już tradycją, w którą chętnie i z wielkim zapałem włączają się uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy naszej szkoły.


Dzień Bezpiecznego Internetu


Dzień Babci i Dziadka
11.02.2011 rok


VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
18.03.2011 rok

Jury w składzie:

Zdzisława Górska przewodnicząca

dr hab. prof. UR Zenon Ożóg

Ks. dr Jan Wolak

Adam Kluska

Waldemar Góra

Mirosław Czarnik

po dyskusji i analizie umiejętności recytatorskich w zakresie interpretacji prezentowanego utworu, doboru pozasłownych środków artystycznych oraz poprawności dykcji i modulacji głosu postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce - Adrianna Wójtowicz – SP nr 1 Strzyżów

II miejsce - Martyna Niewieściuch – ZS Grodzisko

III miejsce - Dorota Stawarz – ZS Dobrzechów

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Beata Czarnik– ZS Glinik Zaborowski

Weronika Wójcik – SP nr 1 Strzyżów

Zdzisława Górska przyznała nagrodę indywidualną dla:

Arkadiusza Grodzkiego – ZS Grodzisko

Dyrektor ZS im. Jana Pawła II w Godowej przyznał nagrodę indywidualną dla:

Adriana Kuta – ZS Wysoka Strzyżowska

W kategorii gimnazjów

I miejsce - Łukasz Baran – ZS Dobrzechów

II miejsce - Sylwia Drogoń – MZS Strzyżów

III miejsce - Rafał Opoń – ZS Godowa

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Patrycja Wolan – ZS Konieczkowa

Klaudia Zwiercan – ZS Godowa

Marlena Mularska – ZS Dobrzechów

Zdzisława Górska przyznała nagrodę indywidualną dla:

Natalii Flagi – ZS Godowa


Dziękujemy!

Dnia 18 marca 2011 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. W związku z tym szczególnym wydarzeniem pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i realizację konkursu a w szczególności chciałbym podziękować sponsorom.

VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej sponsorowali:

  • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
  • Firma Handlowa DS – Danuta Znamirowska
  • Parafia Godowa
  • Dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Mariusz Kawa
  • Wiceburmistrz Strzyżowa Waldemar Góra
  • Dziekan ks. dr Jan Wolak
  • Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie (sprzęt nagłaśniający)
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Godowej

Dziękuję również młodzieży i nauczycielom z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej za przygotowanie i szczególne zaangażowanie w Konkurs Poezji Religijnej.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za wszelką okazaną pomoc przy organizacji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej.

Dyrektor
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
w Godowej
Wojciech Małek


VI Rocznica śmierci Jana Pawła II


Z okazji rocznicy śmierci patrona szkoły uczniowie wraz z księdzem Danielem Garbacikiem przygotowali akademię poświęconą Janowi Pawłowi II.


Sprawdzian szóstoklasisty

5 kwietnia 2011 roku


Kiermasz świąteczny

15.04.2011 r.


Konkurs na „Najładniejszą Pisankę Wielkanocną”

I miejsce Olena Wolan (kl. VI SP)

II miejsce Andżelika Pawłowska (kl. III SP)

III miejsce Katarzyna Moskal (kl. I SP)

Konkurs na „Najładniejszą Kartkę Wielkanocną”

I miejsce Joanna Ziobro (kl. I SP)

II miejsce Sylwia Ziobro (kl. II SP)

III miejsce Mateusz Pitera (kl. I SP)

Konkurs na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”

I miejsce Michał Moskal (kl. III SP)

Konkurs na „Najładniejszą Ozdobę Świąteczną”

I miejsce Patrycja Pękosz (kl. VI SP)

II miejsce Patrycja Chruniak (kl. II SP)

III miejsce Zuzanna Flaga (kl. I SP)


Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej pod hasłem
„Młodzież zapobiega pożarom”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce Mateusz Sołtys (kl. V)

II miejsce Wojciech Wilusz (kl. VI)

III miejsce Tomasz Ziobro (kl. V), Wojciech Sękowski (kl. V)

Gimnazjum:

I miejsce Izabela Szaro (kl. I)

II miejsce Elżbieta Kiczek (kl. III)

III miejsce Joanna Zamorska (kl. II)

Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”- etap powiatowy

16.04.2011 r.

Uczniowie szkół gimnazjalnych:

III miejsce Izabela Szaro (kl. I)


Dzień Ziemi – 2011 rok

    Z okazji obchodów Dnia Ziemi w dniu 20 kwietnia w naszej szkole zorganizowana została akademia poświęcona ochronie środowiska.


Konkurs Informatyczny 2011 dla szkół podstawowych - etap szkolny

Do etapu międzyszkolnego organizowanego przez Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi, przeszli:

Tomasz Ziobro (kl. V)

Wojciech Sękowski (kl. V)


Konkurs Informatyczny 2011 dla szkół podstawowych - etap międzyszkolny

28.04.2011 r.

 

Etap międzyszkolny organizowany przez Zespół Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi.

III miejsce Tomasz Ziobro (kl. V SP)


Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Dzień Dziecka w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej


 „Pierwsze uczniowskie doświadczenie droga do wiedzy”

W dniu 3 czerwca 2011r. odbyło się podsumowanie projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenie droga do wiedzy” W bieżącym roku szkolnym realizowany był on przez panią Alicję Górę. Uczniowie klasy I szkoły podstawowej, którzy brali w nim udział, zaprezentowali przed swoimi rodzicami, dyrektorem, nauczycielami i przedstawicielem gminy, krótki program artystyczny.


Pokonując bariery

 

Często narzekamy, że jest nam źle. Jesteśmy niezadowoleni z koloru swoich włosów, piegów na twarzy, wyników w szkole. Ale czy to są naprawdę powody do rozpaczy? Dopiero widok dziecka na wózku inwalidzkim uświadamia nam, jak błahe są nasze problemy. A przecież niepełnosprawni są wśród nas i mają do pokonania w swoim życiu wiele barier, których my często nawet nie dostrzegamy.

Przekonaliśmy się o tym 6 czerwca br., kiedy to w naszej szkole gościliśmy dzieci ze Szkoły Życia w Strzyżowie. Przygotowały one dla nas piękne przedstawienie pt. ,,Królewna Śnieżka”. Publiczność z wielkim zainteresowaniem wpatrywała się w tę ciekawie przygotowaną bajkę. Nasi goście w swoim przedstawieniu wykorzystali kukiełki oraz efekty specjalne, które w pełni oddały niesamowity nastrój towarzyszący przygodom królewny. Na szczególną pochwałę zasługuje przepiękna, bajecznie kolorowa dekoracja. Nasz podziw wyraziliśmy gromkimi brawami, a wdzięczność symbolicznym cukierkiem dla każdego.

Dla naszych przyjaciół ze Strzyżowa przygotowaliśmy niespodziankę- taniec w wykonaniu dziewczyn z kółka tanecznego oraz mini-koncert uczennic z klas V, VI. Po zakończeniu występów nasi goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Ale to nie był koniec atrakcji. Pan Jakub Soja- nauczyciel wychowania fizycznego zaproponował wszystkim udział w zawodach. Uczniowie musieli wykazać się w konkurencjach sportowych. Była to świetna zabawa dla wszystkich. Uśmiechy na twarzach naszych miłych gości świadczyły o tym, że mile spędzili oni czas w naszej szkole.


Dzień Rodziny

9.06.2011 r


Gminny konkurs
„Za co kochamy swoją miejscowość”

Beata Fiołek (kl. V SP) została nagrodzona w konkursie „Za co kochamy swoją miejscowość”


II Powiatowy Konkurs Kultury Europejskiej

W kategorii: recytacja

II miejsce Rafał Opoń (kl. III)


III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy O Krajach Niemiecko-języcznnych

II miejsce Tomasz Ziobro (kl. V SP)


Gminny Konkurs Matematyczny klas I gimnazjum

Finalista Michał Moskal (kl. I G)


Gminne Konkursy matematyczne

Gimnazjum

Laureat Paweł Brud (kl. III)

Finalista Patryk Góra (kl. III)

Finalista Michał Moskal (kl. I)

Finalista Artur Ćwiąkał (kl. III)

Szkoła podstawowa

„Matematyczne przygody Kubusia Puchatka” (klasa IV)

Finalista Małgorzata Rak

„As matematyczny” (klasa V sp i VI sp)

Laureat Franciszek Moskal (kl. VI)

Laureat Tomasz Ziobro (kl. V)


Konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce Wojciech Sękowski (kl. V)

II miejsce Tomasz Ziobro (kl. V)

III miejsce Olena Wolan (kl. VI)

Gimnazjum:

I miejsce Natalia Flaga (kl. I)

II miejsce Dominika Koziarska (kl. II)

III miejsce Kamila Barlik (kl. II)


Konkurs z Języka angielskiego „THANKSGIVING”

Plakat - Szkoła Podstawowa:

I miejsce Kamil Balawajder (kl. IV)

II miejsce Patrycja Pękosz (kl. VI)

III miejsce Olena Wolan (kl. VI)

Test - Szkoła Podstawowa:

I miejsce Tomasz Ziobro (kl. V), Franciszek Moskal (kl. VI), Olena Wolan (kl. VI), Patrycja Pękosz (kl. VI)

Test - Gimnazjum:

I miejsce Elzbieta Kiczek (kl. III)


Konkurs matematyczny klas czwartych ,,Matematyczne przygody Kubusia Puchatka”

Laureaci: Krystian Ziobro, Małgorzata Rak

Konkurs matematyczny klas V, VI
,,As matematyczny”

Laureaci Klasa V: Tomasz Ziobro, Patryk Fiołek, Mateusz Sołtys

Laureaci Klasa VI: Franciszek Moskal

Etap szkolny konkursu matematycznego klas I gimnazjum

Laureaci: Michał Moskal, Kamil Wieszczek, Izabela Szaro

Etap szkolny konkursu matematycznego klas II gimnazjum

Laureaci: Mateusz Fiołek, Łukasz Pałys


Konkurs szkolny „Znane i podziwiane”

Nagroda dla: Elżbiety Kiczek (kl. III G.)


Konkurs na najładniejszy zeszyt

Szkoła Podstawowa:

I miejsce Olena Wolan (kl. VI), Daniel Walus (kl. VI)

II miejsce Magdalena Barlik (kl. VI)

Gimnazjum:

I miejsce Dominika Rubajczyk (kl. I), Dominika Koziarska (kl. II)

II miejsce Joanna Zamorska (kl. II)


 Zakończenie roku szkolnego 2010/2011


Rok szkolny 2010/2011

Sportowe sukcesy uczniów
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

Szkoła Podstawowa:

Gmina:

Mini piłka nożna chłopców

3 miejsce: ZS Godowa

Gimnazjum

Gmina:

Bieg na 1000m chłopców:

4 miejsce: Piotr Zamorski (klasa I gimnazjum)

5 miejsce: Łukasz Moskal (klasa I gimnazjum)

Bieg na 300m chłopców:

1 miejsce: Michał Moskal (klasa I gimnazjum)

Bieg na 300m dziewcząt:

1 miejsce: Monika Górska (klasa III gimnazjum)

2 miejsce: Patrycja Jarosz (klasa I gimnazjum)

3 miejsce: Joanna Zamorska (klasa II gimnazjum)

Sztafeta dziewcząt:

1 miejsce: ZS Godowa

Koszykówka chłopców

1 miejsce: ZS Godowa

Powiat:

Koszykówka chłopców

2 miejsce: ZS Godowa