Copyright 2019 - Custom text here

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

    Rok szkolny rozpoczęliśmy 1 września uroczystą mszą św. w kościele. Następnie wszyscy ruszyliśmy za sztandarem do szkoły. Po przywitaniu wszystkich przez pana dyrektora, zaczęła się część artystyczna, przygotowana przez panią Annę Dykę wraz z klasą pierwszą Gimnazjum. Skecz o sfrustrowanej nauczycielce został nagrodzony gromkimi brawami.  


Znając Strzyżów jak własną kieszeń

    24 września 2010r. w Wysokiej Strzyżowskiej odbył się konkurs z wiedzy o Strzyżowie i jego okolic. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, byli to: Natalia Flaga, Dominika Rubajczyk, Wojciech Sękowski, Tomasz Ziobro wraz z opiekunem p. Katarzyną Paszek, która zasiadała w jury. Rywalizowało 10 drużyn, które miały do przejścia 6 rund. Pierwszą rundą był quiz. Poszło nam bardzo dobrze. W drugiej rundzie musieliśmy rozwiązać krzyżówkę. Była dość trudna, ale my uporaliśmy się z nią szybko. Następnie zwiedzaliśmy szkołę w Wysokiej, ponieważ musieliśmy znaleźć trzy koperty, w których były do ułożenia hasła. Czwarta runda polegała na odgadnięciu rysunku. Okazało się, że był to Dom Kultury „Sokół”. Później musieliśmy dokończyć zdanie: Witamy w Strzyżowie mieście....

    Poszło nam chyba dobrze. Ostatnia runda była najciekawsza. Każda z drużyn musiała zaśpiewać piosenkę lub zarecytować wierszyk związany z jej miejscowością. Nasza drużyna zaśpiewała piosenkę. Tak właśnie zakończyły się wszystkie rundy. Jury udało się na naradę, a drużyny zaproszono na mały poczęstunek. Po przerwie nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Nasza drużyna zajęła IV miejsce, które dało nam powód do radości. Później pani dyrektor pożegnała wszystkich uczestników i wróciliśmy do szkoły.

Natalia Flaga


X Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II

    Kontynuując piękną tradycję, 34 uczniów naszej szkoły z pocztem sztandarowym wraz z opiekunami pielgrzymowali w dniu 06.10.2010 r. na Jasną Górę, aby modlić się o beatyfikację Patrona szkoły - Jana Pawła II.

    Okazją do tego była X Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

    Tegoroczna pielgrzymka przebiegała w obecności krzyża, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej.

    Na mszy świętej koncelebrowanej przez ponad 200 księży pod przewodnictwem Nuncjusza Apostoskiego w Polsce abp Józefa Kowalczyka było 451 pocztów sztandarowych.


16 października 2010 r.
 Uroczystość Patronalna
„Zespołu Szkół im. Jana Pawła II” w Godowej

 

Porządek uroczystości:

godz. 8.45 – zorganizowane przejście ze szkoły do kościoła

godz. 9.00 – Uroczysta Msza św. w kościele

godz. 9.50 – zorganizowany powrót do szkoły

godz. 10.00 – Uroczysta Akademia w szkole z okazji 5 rocznicy nadania Zespołowi Szkół w Godowej imienia Jana Pawła II

    16 października 2010 r. w V rocznicę nadania naszej szkole im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta msza św. i akademia.

    Po przybyciu pod szkołę wszyscy uczniowie ustawili się za sztandarem klasami i ruszyli w kierunku kościoła. Podczas nabożeństwa ks. Roman Wałczyk w homilii przypominał, że wybór Jana Pawła II na patrona szkoły zobowiązuje uczniów do wypełniania jego wskazań i dążenia do ideału, jakim dla każdego z nas jest Karol Wojtyła. Po zakończonej mszy za sztandarem udaliśmy się na akademię, którą przygotowali uczniowie wraz z nauczycielkami

    Wykonawcy słowno-muzycznego montażu przybliżyli nam sylwetkę patrona, przypomnieli o jego misyjnej działalności oraz przesłaniu, jakie kierował do młodych ludzi zajmujących w jego sercu szczególne miejsce.


Akademia – Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od nauki. Jednak w tym roku nasi nauczyciele nie obchodzili tego święta. Ale uczniowie klasy V przygotowali niespodziankę.

    Było to 21.10.2010 w czwartek. Tego dnia cała szkoła otrzymała zaproszenie do sali gimnastycznej. Po dzwonku na przerwie, uczniowie z niecierpliwością ustawili się przed salą gimnastyczną, wszyscy z ciekawością pytali o co chodzi, jednak nikt nie znał odpowiedzi.

    Gdy już drzwi sali zostały otwarte wszyscy zajęli wygodne miejsca, nastąpiła cisza, zamilkły wszystkie szepty. Na środek sali wyszli uczniowie klasy V informując wszystkich, że przygotowali oni krótka scenkę dla naszych nauczycieli z okazji ich spóźnionego święta.

    Przedstawili oni ciekawą scenkę o kocie w butach, którą różniła się nieco od prawdziwej historii. Historia kota w butach została przedstawiona w sposób komiksowy, śmieszny. Jednak scenka została odegrana bardzo dobrze. W oczach nauczycieli było widać zaskoczenie a jednocześnie radość, gdyż dawno się już nie zdarzyło, żeby uczniowie przygotowali niespodziankę dla nauczycieli.

    Po ciekawej scence nastąpiły gromkie oklaski i na środek wyszedł pan dyrektor, dziękując za tak wielka niespodziankę. To czym pani Gosia Ochab wychowawczyni klasy V dodała, że uczniowie wszystko sami przygotowali, ona tylko pomagała. Nastąpiły oklaski i wszyscy niechętnie udali się na swoje zajęcia.

Kamila Barlik


Pasowanie na ucznia

    Pasowanie na pierwszoklasistę w naszej szkole odbyło się 28 października 2010 r. Pasowanie na pierwszoklasistę jest to oficjalnie „wkroczenie” w progi szkolne. Na początku pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowaną pod okiem pani wychowawczyni część artystyczną. Później pierwszaki zostały przywitane przez klasę drugą, którzy również specjalnie na tę okazję przygotowali przedstawienie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.


Pasowanie na gimnazjalistę

    Pasowanie na gimnazjalistę w naszej szkole odbyło się 28 października 2010 r., zaraz po pasowaniu na pierwszoklasistę. Po pasowaniu przez dyrektora szkoły tradycyjnie już kluczem, nastąpiła część artystyczna. Na początku klasa I gimnazjum zaprezentowała przygotowane przedstawienie. Następnie na scenę weszła klasa II gimnazjum, która przygotowała dla swoich młodszych kolegów tak zwane otrzęsiny sprawdzające czy nadają się do gimnazjum. Większość uczniów sprostało wyznaczonym zadaniom, całe przedstawienie sprawiło dużą radość publiczności.


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji w dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole „Lekcja historii” podczas której uczniowie przedstawili w skrócie dzieje narodu Polskiego. Podczas tej lekcji uczniowie mieli także okazję zobaczyć na prezentacji multimedialnej jak w malarstwie przedstawiane zostały losy narodu Polskiego.


Kiermasz Świąteczny

    W dniu 17 grudnia 2010 r. o godz. 13.00 odbył się Kiermasz Świąteczny, który został zorganizowany przez nauczycielkę plastyki p. Jadwigę. Na kiermaszu mieliśmy okazję podziwiania stroików, ozdób świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły.

    Kiermasz rozpoczął się występem uczniów podczas którego dziewczynki z klasy VI śpiewały kolędy.

    Podczas kiermaszu można było kupić samodzielnie wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne, między innymi: bombki, ozdoby na choinkę (z papieru, z makaronu), aniołki, ozdobione świątecznie butelki na cukierki, szopkę z makaronu, a także stroiki i kartki świąteczne.


Jasełka 2010

    Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie w świątecznym okresie „Jasełek”. Jak co roku miały one niepowtarzalny klimat. We środę 22 grudnia uczniowie najmłodszych klas w naszej szkole zaprezentowali przygotowane pod kierunkiem p. Marysi i p. Marty „Jasełka”.

    W „Jasełkach” wystąpili Maryja z Dzieciątkiem Jezus i Józefem, Pasterze, Trzej Królowie, Aniołki i tradycyjna polska rodzina przy wigilijnym stole.

    Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, młodzi aktorzy dostali długie brawa.

    Na końcu życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku dla uczniów, rodziców i nauczycieli złożył Pan Dyrektor Zespołu Szkół w Godowej i Zastępca Burmistrza w Strzyżowie.


Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych

    W piątek 07.01.2011 r. odbył się w naszej szkole Konkurs kolęd i piosenek świątecznych, w którym udział wzięli zarówno uczniowie Gimnazjum, jak i Szkoły Podstawowej.

    Wykonawcy zaprezentowali po dwie kolędy: polską oraz obcą (w języku angielskim lub niemieckim). Repertuar był zróżnicowany i oryginalny.

    Ocenie podlegały: muzykalność, stopień opanowania tekstu, dobór repertuaru ze względu na wiek, trudność językową tekstu obcojęzycznego, trudność pod względem muzycznym, oryginalność oraz ogólne wrażenie sceniczne (choreografia, strój itp.).


Noworoczne Spotkanie Seniorów

    W sobotę 15 stycznia 2011 r. w Zespole Szkół w Godowej odbyło się noworoczne spotkanie Seniorów. Wydarzenie to stało się już tradycją, w którą chętnie i z wielkim zapałem włączają się uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy naszej szkoły.


Dzień Bezpiecznego Internetu


VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
18.03.2011 rok


VI Rocznica śmierci Jana Pawła II


Z okazji rocznicy śmierci patrona szkoły uczniowie wraz z księdzem Danielem Garbacikiem przygotowali akademię poświęconą Janowi Pawłowi II.


Dzień Ziemi – 2011 rok

    Z okazji obchodów Dnia Ziemi w dniu 20 kwietnia w naszej szkole zorganizowana została akademia poświęcona ochronie środowiska.


Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Dzień Dziecka w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

 

 

f t g m