Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012


XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II

Kontynuując piękną tradycję, uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym wraz z opiekunami pielgrzymowali w dniu 05.10.2011 r. na Jasną Górę, aby podziękować za beatyfikację Patrona szkoły - Jana Pawła II.

Okazją do tego była XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Tegoroczna pielgrzymka jest wielkim dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II. To wydarzenie Rodzina Szkół Jana Pawła II uczci dodatkowo poprzez sfinansowanie budowy szkoły w Togo w Afryce, która będzie nosiła imię bł. Jana Pawła II. Środki finansowe uzyskane w czasie Mszy św. I ze sprzedaży różańców misyjnych zostaną przekazane dla szkoły w Togo.

Dziękujemy wszystkim którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę.


Pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej

12 października 2011 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na pierwszoklasistę. Zdenerwowani pierwszacy zaprezentowali przygotowaną cześć artystyczną nagrodzoną gromkimi brawami. Następnie pan dyrektor pasował uczniów wielkim ołówkiem. Uczniowie klasy drugiej przygotowali dla nich drobne upominki. Kiedy emocje opadły wszyscy wraz z rodzicami udali się na poczęstunek.


Pasowanie na gimnazjalistę

12 października 2011 r. o godz. 15:00 rozpoczęła się Masza św. w intencji uczniów rozpoczynających naukę w gimnazjum. Około godz. 16:00 wszyscy wraz ze sztandarem udali się do szkoły na halę sportową. Na początku uczniowie kl. I G. zaprezentowali część artystyczną, za którą zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na gimnazjalistów. Po złożonej przysiędze na scenę wkroczyli uczniowie kl. II g., którzy przygotowali najzabawniejszą część wieczoru. Każdy uczeń kl. I musiał wykonać przydzielone mu zadanie tj. karmienie kisielem, jedzenie spaghetti bez użycia rąk… . Wszyscy byli bardzo rozbawieni. Na koniec uczniowie klasy pierwszej gimnazjum w ramach podziękowania zaprosiły wszystkich na poczęstunek. Wieczór zakończył się dyskoteką.


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października 2011 r. na piątej lekcji w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie wszystkich klas z pomocą p. Katarzyny Paszek i p. Małgorzaty Ochab. Przedstawienie rozpoczął występ Oli Ziobro, która wcieliła się w rolę i odrabiającej zadań domowych uczennicy. Potem pozostali uczniowie recytowali swoje wierszyki, a dziewczyny urozmaicały występ piosenkami. Następnie wystąpili czterej chłopcy z klasy VI, zaśpiewali piosenkę z kabaretu pt. „Nasza Klasa”. Ten występ rozbawił publiczność. Na koniec dziewczyny z IV klasy podziękowały nauczycielom i złożyły im życzenia.


Dzień Papieski

19 października 2011 r. obchodziliśmy 6 rocznice nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Na hali sportowe odbyła się akademia w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów z Gimnazjum pod opieką pań polonistek. Inscenizacja ta zawierała wspomnienia z życia Jana Pawła II. Uczniowie pięknie wyrecytowali wiersze oraz zaśpiewali kilka piosenek zespołu „Arka Noego”.


Zakończenie projektu gimnazjalnego - III gimnazjum


Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada


Szlachetna Paczka 2011 r.


Jasełka 2011


Dnia Babci i Dziadka - przedszkole

19.01.2012 r.


Dnia Babci i Dziadka

Jak co roku w naszej szkole 27 stycznia 2011 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas I – III szkoły podstawowej pod opieką wychowawców przygotowali przedstawienie, na które składały się wierszyki, piosenki i krótkie scenki artystyczne. To wszystko dla swoich babci i dziadków, którzy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Na koniec dzieci obdarowały gości drobnymi upominkami. Dodatkową atrakcją był taniec „Pasodeble” wykonany przez uczniów klasy II s.p., za przygotowanie którego oklaski należą się pani Marysi Czarnik


Dzień seniora

 

Dnia 28.01.2012 r. w naszej szkole odbyło się „Spotkanie Seniorów”, czyli opłatek dla osób starszych. Przybyło ok. 25 osób. Na tę okazję pani Marta Midura, pani Małgorzata Ochab oraz pani Katarzyna Paszek przygotowały przedstawienie jasełkowe, w którym udział wzięli uczniowie klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej. Po przedstawieniu dwaj uczniowie naszej szkoły Wojciech Sękowski z klasy VI i Daniel Zieliński z kl. V zagrali na akordeonie koncert kolęd i pastorałek. Goście byli zachwyceni. Bardzo cieszyli się, że mogli zobaczyć to piękne przedstawienie i posłuchać koncertu.


Konkurs kolęd i piosenek świątecznych

Już od 3 lat w naszej szkole jest organizowany konkurs polskich i obcojęzycznych kolęd i piosenek świątecznych. W tym roku odbył się on 31 stycznia w czasie ferii zimowych. Uczniowie z klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali piosenki w swoim wykonaniu. Gdy wszyscy skończyli, jury w składzie: p. Anna Dyka, p. Małgorzata Ochab, p. Paweł Banek oraz uczennice Joanna Zamorska, Patrycja Wnęk i Patrycja Pękosz, udało się na naradę. Po dość długiej dyskusji jury wróciło i ogłosiło wyniki: z klas 1-3 szkoły podstawowej zwyciężył zespół dziewczynek w składzie Julia i Sylwia Ziobro, Magdalena Sołtys. Pięknie zaśpiewały one utwory pt. „Velis navi dat” i „Grudniowe noce”. Z klas 4-6 szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął natomiast zespół dziewcząt z klasy IV: Andżelika Pawłowska, Patrycja Urban, Karolina Szaro oraz Martyna Gawron, które zaprezentowały piosenkę „Merry Christmas Everyone” i kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Spośród uczestników klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Franciszek Moskal. W jego wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę „Christmas time” oraz piękną pastorałkę „Oj Maluśki”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zabawa choinkowa

1.02.2012 r.


Dziękujemy!

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej – Wojciech Małek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Bożena Pawłowska składają serdeczne podziękowania za udział w Zabawie Karnawałowej w dniu 4 lutego 2012 r. wszystkim gościom, nauczycielom, rodzicom uczniów i przyjaciołom szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do hojnych sponsorów.

Głównymi sponsorami Zabawy Karnawałowej w dniu 4 lutego 2012 r. byli:

 • Zakład Masarsko-Wędliniarski – Renata i Czesław Fiołek
 • Delikatesy Centrum w Godowej – Joanna i Marek Szaro

Pozostali sponsorzy (wymienieni w kolejności alfabetycznej):

 • „ARBORA” Sp. z o. o. Producent mebli z litego drewna bukowego – Kazimierz Sołtys
 • „CREDO” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe – Arciszewski Jacek
 • „Eldorado” Pizzeria Strzyżów
 • „Fortik” Sklep Komputerowy Strzyżów – Kamil Fortuna
 • „Fotoalex” Laboratorium Fotograficzne Aleksander Józefczyk
 • „Odzież damska” Strzyżów
 • Bank Spółdzielczy w Strzyżowie
 • Cukiernicza Spółdzielnia „ROKSANA”
 • FH „Obuwie” – Jerzy Chmiel
 • Ficek Adrianna
 • Firma Handlowa Skiff – Anna Prokulewicz
 • Firma Handlowo-Usługowa – Alicja Jagodzińska
 • Firma Handlowo-Usługowa MARS w Ostrowie – Chrobak Marcin
 • Firma Usługowo-Handlowa –Pasternak Zbigniew
 • MET-BUD Sp. J. Jacek, Krzysztof i Tomasz Leszczak
 • P. H. U. GREMUR w Strzyżowie – Dariusz Gajewski i Sławomir Ziobro
 • Paszek Agata
 • Sklep „Bartuś” Strzyżów – Ewa Pawłowska
 • Sklep „Świat dziecka” Strzyżów
 • Sklep Ogrodniczy – Marian Ciuł
 • Sklep Spożywczo-Przemysłowy Barbara i Zbigniew Ochab
 • Sklep Spożywczy – Piskadło Agata
 • Sklep Spożywczy – Sojka Małgorzata
 • TRANS-HOL Antoni Kiełbasa
 • Transkop SD w Strzyżowie – Stanisław Warzybok, Daniel Warzybok
 • TRITON s. c Strzyżów
 • Wnęk Urszula
 • Zakład Usług Optica – Wacław Niebylecki

Szczególne podziękowania kierujemy również do osób przygotowujących posiłki i obsługujących zabawę oraz do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Zabawy Karnawałowej.

Dziękujemy:

 • Agencji Reklamowej MIDAS za umieszczenie baneru reklamującego Zabawę Karnawałową organizowaną przez Rade Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
 • Ochotniczej Straży Pożarnej w Godowej za udostępnienie lokalu i pomoc w organizacji zabawy
 • Pani Bożenie Kuźniar za przygotowanie smacznego menu
 • Pani Annie Szlachcie i Barbarze Klimek-Wójcik za obsługę kelnerską
 • Pracownikom szkoły za pomoc w organizacji i przygotowaniu zabawy
 • Rodzicom za upieczenie ciast i pomoc w przygotowaniu zabawy
 • Pani Jadwidze Stanek za przygotowanie wystroju sali
 • Pani Barbarze i Jackowi Kawa za wypożyczenie stołu wiejskiego
 • Wszystkim rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły, którzy uczestniczyli w Zabawie Karnawałowej przyczyniając się do wsparcia inicjatywy Rady Rodziców

Dzień Zakochanych

Poczta walentynkowa w naszej szkle to już coroczny zwyczaj. Na korytarzu szkolnym można było zakupić gotową już „Walentynkę” lub upominek, zaadresować i wysłać. Gdy wszystkie „walentynki” znalazły się w pocztowym pudełku nadszedł czas na to, aby dostarczyć je do adresatów.


VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

23.03.2012 rok
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

Jury w składzie:

dr hab. prof. UR Zenon Ożóg przewodniczący

Ks. Kamil Sowa

Adam Kluska

Waldemar Góra

Mirosław Czarnik

po dyskusji i analizie umiejętności recytatorskich w zakresie interpretacji prezentowanego utworu, doboru pozasłownych środków artystycznych oraz poprawności dykcji i modulacji głosu postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce     - Dorota Stawarz – ZS Dobrzechów

II miejsce    - Aleksandra Ziobro – ZS Godowa

III miejsce - Arkadiusz Grodzki – ZS Grodzisko

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Adrianna Wójtowicz – SP nr 1 Strzyżów

Karolina Małek – SP Glinik Charzewski

 

W kategorii gimnazjów

I miejsce     - Ireneusz Organ – ZS Konieczkowa

II miejsce    - Łukasz Baran – ZS Dobrzechów

III miejsce - Natalia Flaga – ZS Godowa

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Natalia Cynar – ZS Godowa

Gabriela Matera – ZS Dobrzechów


Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej pod hasłem
„Młodzież zapobiega pożarom”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce Mateusz Sołtys (kl. VI)

II miejsce Andżelika Turoń (kl. V), Kacper Kawa (kl. IV)

III miejsce Małgorzata Rak (kl. V), Andżelika Pawłowska (kl. V), Krystian Ziobro (kl. V)

Gimnazjum:

I miejsce Izabela Szaro (kl. II)

II miejsce Dorota Paszek (kl. I), Wojciech Wilusz (kl. I)

III miejsce Grzegorz Szarek (kl. II), Joanna Zamorska (kl. III)


„Z ekologią za pan brat!”

W dniu 20 kwietnia 2012 r. w Dobrzechowie odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Olena Wolan, Izabela Szaro, Franciszek Moskal pod opieką pani Katarzyny Paszek. W konkursie brali udział uczniowie ze Strzyżowa, Godowej, Dobrzechowa i Wysokiej Strzyżowskiej. Konkurs składał się z 11 zadań o bardzo zróżnicowanej formie. Musieliśmy np.: rozwiązywać krzyżówki, odpowiadać na pytania, które losowaliśmy trafiając rzutkami do tarczy, rozpoznawać drzewa za pomocą ich liści. Drużyna z Godowej zajęła II miejsce. Cieszymy się z odniesionego sukcesu i już trzymamy kciuki na następny rok.


Egzamin gimnazjalny 2012 r


Dzień Flagi RP oraz Święto Konstytucji 3 Maja


Warsztaty ekologiczne „Ekoskop”

23.05.2012 r.


Dzień Rodziny

W dniu 5 czerwca 2012 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Rodziny zorganizowana przez Szkołę Podstawową oraz Biblioteki – Szkolną i Publiczną.

Rodzice klas 1-3 mieli okazję podziwiać występy swoich pociech, które przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku oraz okolicznościowe wiersze i piosenki.

W przerwie między występami, czas uprzyjemnili nasi uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Strzyżowie. Na koniec grupa taneczna przygotowana przez Panią Pedagog wykonała jeden ze swoich układów tanecznych.

Spotkanie zakończyło się składaniem życzeń dla rodziców i słodkim poczęstunkiem.


 Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Porozmawiajmy o AIDS”

Wyróżnienie Patrycja Pękosz (kl. I G)


Szkolny Konkurs Ortograficzny
o tytuł
„Mistrza Ortografii”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce Tomasz Ziobro (kl. VI)

II miejsce Wojciech Sękowski (kl. VI)

III miejsce Sebastian Bara (kl. V)

Gimnazjum:

I miejsce Dominika Koziarska (kl. III)

II miejsce Natalia Flaga (kl. II)

III miejsce Franciszek Moskal (kl. I)


Konkurs „Z mitologią na Ty”

I miejsce Dorota Paszek (kl. I), Olena Wolan (kl. I), Franciszek Moskal (kl. I)

II miejsce Dominika Koziarska (kl. III), Natalia Cynar (kl. III), Joanna Zamorska (kl. III)

III miejsce Natalia Flaga (kl. II), Izabela Szaro (kl. II), Dominika Rubajczyk (kl. II)

 


Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

I miejsce Monika Tęczar (kl. II)

II miejsce Dominika Koziarska (kl. III)

III miejsce Natalia Flaga (kl. II)

wyróżnienie Wojciech Wilusz (kl. I)


KONKURSY MATEMATYCZNE - WYNIKI

2011/2012

„Kubuś Puchatek” – Karolina Szaro – laureat

„As matematyczny” – Tomasz Ziobro – laureat

I gimnazjum – Franciszek Moskal – laureat

II gimnazjum – Michał Moskal, Izabela Szaro, - finaliści

III gimnazjum – Mateusz Fiołek – laureat

Kangur matematyczny – Tomasz Ziobro – wyróżnienie

Konkurs Kuratoryjny - Tomasz Ziobro – finalista


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012