Copyright 2019 - Custom text here

Konkurs wiedzy o gminie i mieście Strzyżów

25 września 2012 roku w naszej szkole odbył się IV międzyszkolny Konkurs wiedzy o gminie i mieście Strzyżów, organizowany corocznie w ramach obchodów Dni Strzyżowa.
        W przygotowanych przez nauczycieli ZS w Godowej dziesięciu ciekawych i różnorodnych konkurencjach przybyli na konkurs przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy mogli wzbogacić wiedzę o swojej małej ojczyźnie.
        Jeszcze przed konkursem uczestnicy wykonali port folio o swojej miejscowości, dzięki czemu uczyli się współpracować w grupie i wyszukiwać informacji w różnych źródłach. W poszczególnych konkurencjach konkursowych wykazywali się natomiast nie tylko wiedzą, ale też pracą twórczą.

Zmaganie uczestników oceniało jury powołane przez Młodzieżowa Radę Miejską.

A oto lista zwycięzców:

Szkoła Podstawowa

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Strzyżowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wysokiej Strzyżowskiej

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gliniku Zaborowskim

Gimnazjum

I miejsce – Miejski Zespół Szkół w Strzyżowie

II miejsce –Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Dobrzechowie

III miejsce – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

Sponsorzy:

  • Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżowie
  • Gmina Strzyżów
  • Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej
  • Spółdzielnia Cukiernicza „ROKSSANA”

Jasełka 2012

Boże Narodzenie – to święta, na które wszyscy czekają z utęsknieniem. Ostatnie dni przedświąteczne wprowadzały wszystkich w atmosferę świąteczną, poprzez organizowane  spotkania opłatkowe na których śpiewano kolędy, biesiadowano, składano sobie życzenia.

Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie w przedświątecznym okresie Świąt Bożego Narodzenia „Jasełek”. W piątek 21 grudnia  mogliśmy więc podziwiać pięknie przygotowaną (przez p. M. Midura, p. M. Ochab, p. K. Paszek oraz uczniów naszej szkoły) inscenizacją z  wykonaną dekoracją oraz strojami.  Jak co roku „Jasełka ”miały niepowtarzalny klimat.


XX Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

500 szopek wykonanych przez 600 twórców można było obejrzeć na rzeszowskim Rynku w dniu 6 stycznia 2013 roku. W ramach XX Finału Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych wystawione zostały pracy wykonane przez uczniów szkół z całego Podkarpacia. Te piękne dzieła młodych ludzi eksponujące Świętą Rodzinę, elementy otaczającej nas rzeczywistości i własne przemyślenia na temat rodziny wskazywały na niezwykłą pomysłowość i różnorodność technik. Wystawa zachwycała oglądających.

Finał jubileuszowej edycji tego konkursu odbywał się w niezwykłej scenerii Orszaku Trzech Króli, który po raz pierwszy został zainicjowany w stolicy Podkarpacia. Zarówno w konkursie, jak i w uroczystym przemarszu Orszaku ulicami Rzeszowa uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W kilkuosobowych zespołach i indywidualnie przygotowali oni na konkurs 11 szopek. Twórcze działania i poszukiwania ciekawych rozwiązań w realizacji pomysłów na szopkę zaowocowały sukcesami. Wielu uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów. Pięć szopek wykonanych przez uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych nagrodą główną, którą jest wycieczka do Warszawy w dniu 18 stycznia 2013 roku. W programie tej wycieczki przewidziano wizytę w polskim parlamencie oraz niezwykle atrakcyjny pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Nagrodę główną otrzymali: Klaudia Chruniak –uczennica kl. III SP, Julia Ziobro, Paulina Ziobro- uczennice kl. IV ,Dominik Stącel- uczeń klasy II gimnazjum i Aleksandra Ziobro- uczennica kl. I gimnazjum. Gratulujemy laureatom konkursu i wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie. Prace można oglądać w Europejskiej Galerii Wystawowej w Millenium Hall w Rzeszowie przez cały styczeń, na stronie internetowej gimnazjum nr 8 w Rzeszowie oraz na stronie naszej szkoły.


IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

12.04.2013 rok
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej


Jury w składzie:

Zdzisława Górska – Klekawka przewodnicząca

dr hab. prof. UR Zenon Ożóg

dr hab. prof. UR Alicja Jakubowska-Ożóg

Adam Kluska

Waldemar Góra

Mirosław Czarnik

po dyskusji i analizie umiejętności recytatorskich w zakresie interpretacji prezentowanego utworu, doboru pozasłownych środków artystycznych oraz poprawności dykcji i modulacji głosu postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce     - Eryk Oliwa – SP nr 1 Strzyżów

II miejsce    - Kamil Wnęk – SP nr 1 Strzyżów

III miejsce - Sylwia Ziobro – ZS Godowa

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Patrycja Ziobrowska – ZS Stępina

Krystian Ziobro – ZS Godowa

Waldemar Góra zastępca Burmistrza Strzyżowa przyznał nagrodę indywidualną dla:

Aleksandra Kasprzyk – ZS Wysoka Strzyżowska

 

W kategorii gimnazjów

I miejsce     - Łukasz Baran – ZS Dobrzechów

Ex aequo II miejsce

II miejsce    - Gabriela Matera – ZS Dobrzechów

II miejsce    - Patrycja Wolan – ZS Konieczkowa

III miejsce - Natalia Flaga – ZS Godowa

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Adrian Kut  – ZS Wysoka Strzyżowska

Waldemar Góra zastępca Burmistrza Strzyżowa przyznał nagrodę indywidualną dla:

Natalii Flagi – ZS Godowa

 

 

f t g m