Copyright 2019 - Custom text here

Zapraszamy do głosowania!

Rozpoczęło się głosowanie na filmy w ramach akcji Tesco dla Szkół - "Kulinarni odkrywcy"
Z naszej szkoły film przygotowali uczniowie KLASY VI, film można znaleźć pod adresem:
http://tescodlaszkol.pl?film=938
Nazwa zespołu "Godowiaczki"

Do zdobycia są interesujące i ciekawe nagrody dla szkoły.

Aby zagłosować trzeba założyć sobie konto na: http://www.tescodlaszkol.pl

Pamiętaj aby głosować raz na dzień na nasz film !!!


Noworoczne spotkanie seniorów

W sobotę 17 stycznia 2015 r. pracownicy szkoły oraz biblioteki w Godowej wraz ze swoimi wychowankami mieli zaszczyt gościć w swoim gronie na corocznym spotkaniu przedstawicieli tutejszych Seniorów.

Wydarzenie to stało się już tradycją w naszej miejscowości.

Przybyli goście w radosnej atmosferze zasiedli za pięknie nakrytymi stołami, aby obejrzeć przygotowaną przez uczniów klasy szóstej inscenizację.

Tym razem nasi szkolni artyści zaprezentowali przedstawienie na motywach powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. W nastrój refleksji wprowadził obecnych wiersz Ewy Wierzbińskiej „Jest taka noc” w interpretacji jednej z uczennic klasy szóstej.

Występ nagrodzono gromkimi brawami, a po nim rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonu, przeplatane rozmowami i poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas i już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie.


Konkurs Pięknego Czytania

„Kto weźmie książkę do ręki, albo się czegoś nauczy, albo się ubawi, albo zaśnie…w każdym przypadku skorzysta!” H. Sienkiewicz.

W bibliotece w Godowej 21 i 22 stycznia odbyły się eliminacje do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania w Rzeszowie. Wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy licznie przystąpili do konkurencji. Zadaniem komisji było wyłonienie spośród 32 uczestników, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, trzech zwycięzców do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania.

Oceniano: płynność i bezbłędność czytanego tekstu oraz prawidłową dykcję i intonację. Zadanie członków komisji okazało się niełatwe, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim kunsztem czytelniczym. Uczniowie, po krótkim przygotowaniu, czytali wylosowany wcześniej fragment tekstu (z listy utworów konkursowych). W grupie zawodników z klas IV – VI szkoły podstawowej poziom czytelniczy był bardzo wyrównany, dlatego konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Powołana komisja, z panem dyrektorem i nauczycielkami języka polskiego na czele, wyłoniła zwycięzców:

  1. Ania Malec z klasy I szkoły podstawowej
  2. Laura Turczyn z klasy IV szkoły podstawowej
  3. Sebastian Bara z klasy II gimnazjum

Laureaci po konkursie otrzymali książki, z których przygotowywać się będą do Etapu Międzyszkolnego, który odbędzie się w Rzeszowie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.


Zapraszamy do głosowania!

Rozpoczęło się głosowanie na Gazetkę szkolną w ramach akcji Tesco dla Szkół - "Kulinarni odkrywcy"
Z naszej szkoły Gazetkę przygotowali uczniowie KLASY VI
http://tescodlaszkol.pl/tesco/meta/image/10895.html
Nazwa zespołu „Godowiaczki”

Do zdobycia są interesujące i ciekawe nagrody dla szkoły.

Pamiętaj aby głosować raz na dziennie!!!
Dziękujemy za głosy


Europa od kuchni

projekt klasy II gimnazjum

 W tym roku my, uczniowie klasy II gimnazjum podjęliśmy się realizacji projektu gimnazjalnego pt. "Europa od kuchni" . Naszym zadaniem jest zrealizowanie książki kucharskiej w trzech językach tj. w j. polskim, j. angielskim oraz j. niemieckim, która będzie zawierała kilka przepisów na najpopularniejsze potrawy z wybranych przez nas państw Europy. Przewidzieliśmy również kilka spotkań w charakterze warsztatów kulinarnych, na których przyrządzone zostaną wybrane potrawy. Będziemy również prowadzić bloga internetowego.

Oto link: http://fooodlog.blogspot.com/

Uczniowie klasy II gimnazjum


XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

27.03.2015 rok
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej


Jury w składzie:

dr hab. prof. UR Alicja Jakubowska-Ożógprzewodnicząca

dr hab. prof. UR Zenon Ożóg

Adam Kluska

Waldemar Góra

Mirosław Czarnik

po dyskusji i analizie umiejętności recytatorskich w zakresie interpretacji prezentowanego utworu, doboru pozasłownych środków artystycznych oraz poprawności dykcji i modulacji głosu postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce     - Julia Wójcik – SP nr 1 Strzyżów

II miejsce    - Sylwia Ziobro – ZS Godowa

III miejsce - Gabriela Pieczek – SP nr 1 Strzyżów

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Tomasz Grodzki – ZS Grodzisko

Patrycja Chruniak – ZS Godowa

Aleksandra Kasprzyk – ZS Wysoka Strzyżowska

Gabriela Bober – SP nr 1 Wysoka Strzyżowska

 

W kategorii gimnazjów

I miejsce     - Aleksandra Ziobro – ZS Godowa

II miejsce    - Martyna Niewieściuch – ZS Grodzisko

III miejsce - Artur Dopart – ZS Konieczkowa

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Aleksandra Danek – ZS Stępina

Patrycja Ziobrowska – ZS Stępina

Dorota Stawarz – ZS Dobrzechów


Łąka Św. Franciszka

Siania kwietnej łąki dla motyli, pszczół i trzmieli przez uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej. Uczniowie mogli zdobywać informacje o różnorodności występujących gatunków owadów oraz prowadzić badania dotyczące liczebności i stałości występowania gatunków owadów zapylających.


Zajęcia w ramach projektu „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia”


Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów
klas I-III Szkoły Podstawowej na uroczystość z okazji
Dnia Rodziny,
która odbędzie się 10 czerwca 2015 r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w GodowejKampania Ja czytam - największe wydarzenie edukacyjne 2015 roku!

Od kwietnia br. w ZS w Godowej realizowany jest projekt edukacyjny Ja czytam. Jego celem jest rozwijanie kompetencji czytania, co Ministerstwo Edukacji Narodowej uznaje za kluczowe zadanie szkoły.

Aby wywołać wśród uczniów modę na czytanie, zorganizowany został w szkole Dyskusyjny Klub Edukacyjny, w ramach którego jego członkowie wspólnie omawiają problematykę utworów współczesnych pisarzy. Czytane teksty dobierane są w ten sposób, żeby wzbudzić u dzieci zainteresowanie literaturą, dlatego też traktują one o problemach istotnych dla wybranych grup wiekowych.

Kampania Ja czytam pozwala realizować zadania konieczne w sposób niekonwencjonalny i nieschematyczny. Ponadto jest dobrym sposobem na przełamanie codziennej rutyny, zdobycie nowych kompetencji oraz wzmocnienie więzi nauczyciela z uczniami. Podczas spotkań członków Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego panuje przyjazny klimat sprzyjający nauczaniu i uczeniu się. Uczniowie czytają, bo chcą, a nie, bo muszą.


 

f t g m