Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


Decoupage dla początkujących

W ramach przedsięwzięcia „Poznaję siebie i swoje zdolności” zorganizowano warsztaty decoupage, które odbyły się w środowe popołudnie 13 września w świetlicy wiejskiej. Uczestniczki warsztatów zdobiły zniszczone, niepotrzebne płyty CD oraz szklane słoiki.


Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne poświęcone pieczeniu proziaków okazały się bardzo atrakcyjną formą aktywności dla uczniów Szkoły Podstawowej w Godowej. Podczas spotkania, które odbyło się w czwartek 15 września 2016 roku, młodzi ludzie pod okiem Pani Genowefy Gajdy uczyli się jak przygotować ten tradycyjny i wciąż popularny przysmak. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom zarówno zarabianie ciasta, jak i wspólne degustowanie cieplutkich i pachnących wypieków.


Gminna Gimnazjada – Indywidualne Mistrzostwa LA
(16.09.2016 r.)

W dniu 16 września 2016 r. na stadionie MKS „Strzyżów” odbyły się zawody lekkoatletyczne, indywidualne w kategorii gimnazjum. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca zyskując tym samym awans do zawodów powiatowych.

Dziewczęta:

Bieg na 100m:

3 miejsce: Paulina Ziobro (klasa II gimnazjum)

Bieg na 300m:

1 miejsce: Sylwia Ziobro (klasa II gimnazjum)

2 miejsce: Patrycja Wnęk (klasa II gimnazjum)

Bieg na 600m:

1 miejsce: Patrycja Chruniak (klasa II gimnazjum)

Pchnięcie kulą:

1 miejsce: Magdalena Sołtys (klasa II gimnazjum)

Rzut oszczepem:

1 miejsce: Wiktoria Gwiazda (klasa II gimnazjum)

Chłopcy:

Rzut oszczepem:

1 miejsce: Patryk Wnęk (klasa II gimnazjum)

3 miejsce: Przemysław Górski (klasa II gimnazjum)


Powiatowa Gimnazjada – Indywidualne Mistrzostwa LA
(21.09.2016 r.)

W dniu 21 września 2016 r. na stadionie MKS „Strzyżów” odbyły się zawody lekkoatletyczne, indywidualne w kategorii gimnazjum. Nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca zyskując tym samym awans do zawodów wojewódzkich.

Dziewczęta:

Bieg na 300m:

1 miejsce: Sylwia Ziobro (klasa II gimnazjum)

Pchnięcie kulą:

2 miejsce: Magdalena Sołtys (klasa II gimnazjum)

Rzut oszczepem:

1 miejsce: Wiktoria Gwiazda (klasa II gimnazjum)


„Konkurs wiedzy o Strzyżowie”

W dniu 23 września 2016 r. odbył się „Konkurs wiedzy o Strzyżowie”. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła bardzo dobre III miejsce wśród siedmiu drużyn.

 

Gratulacje dla naszych reprezentantów: Darii Świerad, Patrycji Wnęk, Wioletty Urban i Mateusza Piwowara.
Gratulujemy i dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły!


CZYTAMY!!!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania również w naszej szkole nie przeszedł bez echa.

Szkolny Dzień Głośnego Czytania (29 września) rozpoczął się spotkaniem dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej, podczas którego zebrane dzieci usłyszały kilka krótkich bajek z morałem ze zbioru p.t. „Bajeczki Pani Tęczy” oraz opowiadanie o niegrzecznym aniołku w interpretacji zaproszonych gości.

Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej i gimnazjaliści uczestniczyli w zorganizowanym w tym dniu Konkursie Pięknego Czytania.

Publiczność i jury wysłuchali prezentowanych przez konkursowiczów fragmentów popularnych powieści dla młodzieży takich jak, np.: „Dom tajemnic” i „Harry Potter” J. K. Rowling, seria „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika, „Ciumkowe historie” Pawła Beręsewicza, książki Katarzyny Majger „Tajemnica starego pałacu”, czy „Trzynastka na karku” oraz ponadczasowe powieści Małgorzaty Musierowicz, czy seria o Mikołajku.

Prawdziwą ucztą dla duszy był występ Pana Rafała Oponia - absolwenta naszej szkoły, a obecnie studenta szkoły teatralnej, który po mistrzowsku odczytał fragment „Opowieści z Narnii”.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu to:

W klasach II i III Gimnazjum:

I miejsce - Patrycja Chruniak

II miejsce - Sylwia Ziobro

III miejsce - Martyna Gawron i Mateusz Piwowar

W klasach VI SP i I Gimnazjum:

I miejsce - Klaudia Chruniak

II miejsce - Laura Turczyn

III miejsce - Zuzanna Flaga

W klasach IV i V SP:

I miejsce- Julia Matłosz

II miejsce- Natalia Wolan

III miejsce - Jakub Bury

Swoim występem publiczność zachwycili szczególnie: Klaudia Chruniak, Martyna Gawron, Laura Turczyn i Krystian Matłosz.


Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
w Szkole Podstawowej

W dniach 26 oraz 29 września 2016 r. odbywały się w naszej szkole zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej z pierwszej pomocy. Dzięki zajęciom w ramach projektu „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” mieli możliwość dowiedzieć się na czym polega praca ratownika medycznego oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.


Wybory Samorządu Szkolnego

30 września 2017 r. zakończyły się starcia kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą gimnazjum została Martyna Gawron, natomiast w podstawówce wygrała Lena Czarnik.


Spotkanie z podróżnikiem - Szwajcaria

W dniu 3 października 2016 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem, który w barwny i niezwykle ciekawy sposób opowiadał o Szwajcarii.

 


Święto Patrona Szkoły – XVI Dzień Papieski

9 października 2016

W październiku jak co roku obchodzimy Święto Patrona Szkoły. W tym roku obchody tego szczególnego dnia odbyły się 9 października.

Z tej okazji odbyła się w Kościele Parafialnym w Godowej uroczysta Msza Święta o godz. 10:30.


XVI Ogólnopolska Pielgrzymka
Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
13 października 2016

13 października 2016 r. w Częstochowie odbył się XVI Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowała 30-osobowa grupa uczniów, poczet sztandarowy, przedstawiciele Grona Pedagogicznego z księdzem Pawłem Pietraszkiem.

Uczestnikom pielgrzymki towarzyszyło hasło: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Pod Szczytem Jasnogórskim odprawiona została uroczysta msza święta. Uczestnicy pielgrzymki złożyli ofiary na pomoc dziecięcemu hospicjum i rodzinie repatriantów z Kazachstanu. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II.

W homilii biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przypomniał wezwanie polskiego papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie.

Po zakończaniu uroczystości w Częstochowie, udaliśmy się autokarem do rodzinnego miasta, papieża Polaka –św. Jana Pawła II.


„Pewnego razu w Wadowicach”

W dniu 16 października odbyło się przedstawienie amatorskiego młodzieżowego teatru z okazji Dnia Papieskiego.


Zaelektryzowani – „Czy to magia? Nie, to czysta chemia”

19 października 2016 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”.  Zaprezentowali spektakl  pt. „Czy to magia? Nie, to czysta chemia”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne.


„Tresujemy Roboty”
w Zespole Szkół Im. Jana Pawła II w Godowej

         Każda osoba, która wzięła udział w warsztatach, miała okazję odkryć, czym jest programowanie. Zadaniem uczniów było przygotowanie robota o nazwie Finch do udziału w wyścigu w labiryncie ułożonym z książek i pudełek. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować robota czyli napisać kod, pod którym kryją się polecenia, które robot powinien wykonać. Tak, by w rezultacie sprawnie nim sterować, omijać wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do mety.

Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać, a być może również je tworzyć i rozwijać. Wzmacnia też kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej zorganizowane zostały warsztaty dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


WIR MACHEN WEITER MIT!

W październiku 2016, kontynuując naszą współpracę w projekcie „Bild der Anderen”, nawiązaliśmy kontakt z grupą młodzieży z Czech.

Naszymi (nowymi) Brief - partnerami na bieżący rok szkolny są uczennice (16) i uczniowie (13) Gymnázium Velké Meziříčí w Czechach: http://www.gvm.cz/cs

Die Partnerliste:

ZS Godowa Vorname, Name:

Joanna Ziobro

Jakub Zamorski

Bartosz Sękowski

Wiktoria Piskadło

Mateusz Piwowar

Patrycja Wnęk

Marcin Baran

Anna Hajduk

Izabela Pirga

Katarzyna Moskal

Klaudia Chruniak

Sylwia Ziobro

Magdalena Sołtys

Anita Szopa

Amelia Paszek

Sylwia Ziobro

Patrycja Chruniak

Magdalena Sołtys

Andżelika Fiołek

Zuzanna Flaga

Izabela Fiołek

Andżelika Pawłowska

Paulina Ziobro

Martyna Gawron

Daria Świerad

Julia Ziobro

Wioletta Urban

Andżelika Pękosz

Wiktoria Paszek

Das Bild der Anderen" jest międzynarodowym projektem e-mailowym dla młodzieży rozpoczynającej i kontynuującej naukę języka niemieckiego.

Jego celem jest nie tylko motywowanie uczniów do posługiwania się językiem obcym w sytuacjach naturalnych (pisanie listów, opowiadanie, stawianie pytań). Uczestniczący w projekcie młodzi ludzie mają ponad to okazję poznać swoich rówieśników, żyjących w innych krajach, innej kulturze, a przez to pogłębić własną tożsamość narodową i kulturową.

 

Projekt "Das Bild der Anderen" został w roku 2001 wyróżniony przez eSchola jako jeden spośród 100 najlepszych projektów  e-learningowych


 Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

W dniu 27 października 2016 r. odbyło się już drugie w tym roku szkolenie dla uczniów szkoły podstawowej z pierwszej pomocy. Dzięki zajęciom uczniowie mogli się nauczyć podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie bliżej poznały zawód ratownika medycznego a także mieli możliwość zobaczyć jak wygląda prawdziwy sprzęt medyczny we wnętrzu ambulansu.


Pasowanie na ucznia
Szkoły Podstawowej

Dnia 27 października 2016 roku w naszej szkole miało miejsce PASOWANIE NA UCZNIA.


Pasowanie na gimnazjalistę

27 października 2016 roku odbyło się w naszej szkole Pasowanie na Gimnazjalistę, do którego przystąpiło 13 uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w intencji uczniów rozpoczynających naukę w gimnazjum. Po wspólnej modlitwie uczestnicy udali się za sztandarem do szkoły, gdzie odbyło się Pasowanie.

Część oficjalna rozpoczęła się od ślubowania, po którym Pan Dyrektor dokonał pasowania uczniów kasy pierwszej za pomocą symbolicznego klucza. Następnie Pierwszoklasiści zaprezentowali krótką inscenizację słowno-muzyczną.

Tradycyjnie w naszej szkole klasa II gimnazjum po części oficjalnej zorganizowała otrzęsiny. Jak co roku pierwszoklasiści wzięli udział w kilku konkurencjach. Zabawa była bardzo udana, klasa pierwsza wykazała się poczuciem humoru oraz zaangażowaniem.

Najmłodsi gimnazjaliści zostali egzamin na „SUPERKOTA” potwierdzający wstąpienie do „Braci Uczniowskiej” Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Godowej.


Europejski Dzień Zdrowego Żywienia


Projekt: „Młodzi, aktywni, kreatywni.
Polsko - Ukraińskie warsztaty młodych”

W dniach 2-8 listopada 2016 r. w Iwoniczu - Zdroju odbyły się warsztaty, których celem było zdobycie przez młodzież z Polski i Ukrainy wiedzy i umiejętności, jak młody człowiek może stawać się liderem lokalnej społeczności. W warsztatach brało udział 40 osób (w tym 10 uczniów z Godowej, 10 z Żarnowej i 20 z Gorodka Jagielońskiego na Ukrainie). Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych m. in. przez trenerów - Aleksandrę Chodasz, Beatę Piech; fotografa - Krzysztofa Szaro; filmowca i montażystę - Łukasza Grudysza oraz dziennikarza radiowego - Pawła Bukałę. Uczestnicy projektu przeprowadzili wywiady z wieloma aktywnymi mieszkańcami Iwonicza, nagrali filmy, zrobili zdjęcia, plakaty i ulotki. efekty swojej pracy zaprezentowali na scenie kina „Wczasowicz” w Iwoniczu Zdrój. 9 listopada o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Godowej odbyło się uroczyste zakończenie projektu, na którym byli wszyscy jego uczestnicy, trenerzy oraz zaproszeni goście m. in. pan burmistrz i pani sekretarz Gorodeka Jagielońskiego oraz pan burmistrz Strzyżowa Mariusz Kawa i jego z-ca pani Dagmara Preisner. Było dużo śmiechu, zabawy, tańca i śpiewu a na koniec popłynęły strugi pożegnalnych łez.

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi Gmina Strzyżów. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie informacji zawartych w publikacji w jakikolwiek sposób.


 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości, to bardzo ważny dzień w historii Polski, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Rosję, Austrię i Prusy, Rzeczpospolita stała się suwerennym państwem. Pamięć o tym ważnym dniu podtrzymują uczniowie naszej szkoły, przygotowując co roku uroczystą akademię.

Z tej okazji 10 listopada społeczność uczniowska ZS w Godowej miała okazję wysłuchać wielu patriotycznych pieśni oraz wierszy o ojczyźnie.


Wieczornica patriotyczna

11 listopada 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Godowej odbyła się wieczornica patriotyczna pod hasłem „POCIĄG  DO  WOLNOŚCI”.

Przemierzając stacje „NIEWOLI”, „POWSTAŃ”, „I i II WOJNY ŚWIATOWEJ” i „WOLNOŚCI” uczestnicy pieśnią i wierszem dali wyraz swojej pamięci i wdzięczności bohaterom oraz miłości do ziemi ojczystej.

Więcej zdjęć na stronie: http://godowa.blogspot.com


Relacja z Festiwalu Przyjaźni w Godowej
http://itvpoludnie.pl/wiadomos…/Festiwal-Przyjaxni-w..,3685/


Szkolny Konkurs Ortograficzny
o tytuł

„Mistrza Ortografii
roku szkolnego 2016/2017”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce

Zuzanna Koziarska (kl. VI)

II miejsce

Zuzanna Paszek (kl. VI)

III miejsce

Igor Korab (kl. VI)

Gimnazjum:

I miejsce

Sylwia Ziobro (kl. II)

II miejsce

Wiktoria Paszek (kl. II)

III miejsce

Anna Hajduk (kl. III)

 


Zabawa andrzejkowa
dla klas I-III Szkoły Podstawowej


 Dzień Pluszowego Misia


Pluszowy miś - ulubieniec dzieci

W dniu 23 i 24 listopada 2016r. przedszkolaki z grupy starszaków i maluchów uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Przedszkolaki poznały historię święta „Pluszowego Misia”, a następnie wymieniły popularne i znane misie występujące w bajkach i dobranockach.


„Sprzątanie Świata-Polska”

W poniedziałek 28 listopada 2016 r. naszą szkołę odwiedzili leśnicy z parków krajobrazowych. Ich wizyta związana była z wręczeniem Konradowi Wyszyńskiemu z klasy 5 dyplomu, za zajęcie 1 miejsca w konkursie plastycznym organizowanym w ramach XXIII akcji „Sprzątanie Świata-Polska”. Nasi goście, poprowadzili również zajęcia dla 5 klasy, na temat atrakcji turystycznych naszego regionu.


Święty Mikołaj

We wtorek, 6 grudnia, wszystkie dzieci z niecierpliwością wyglądały niezwykłego gościa - Świętego Mikołaja. Dzieci przedszkolne przygotowały specjalnie na tę okazję piosenki o Mikołaju i zimie, a uczniowie z klasy IIIb przedstawiły prawdziwą historię Jego życia. Sympatyczny i długo wyczekiwany gość opowiedział też dzieciom o pracy jego pomocników, skąd bierze prezenty oraz przeczytał fragment książeczki.


„Porozmawiajmy o AIDS”

Julia Ziobro z klasy IIG zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. Porozmawiajmy o AIDS".


„Poeci i pisarze dzieciom”

Prace Dominiki Wyszyńskiej, Leny Czarnik, Kamili Szlachty i Arletty Pawłowskiej zdobyły nagrodę w gminnych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Poeci i pisarze dzieciom” pt. "Nasze pasje".


Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego w tym roku postanowiono przyznać trójce naszych uczniów!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs Recytatorski „Brzechwa dzieciom”

Kategoria klas I – II – Szkoła Podstawowa:

I miejsce

Kamila Korab (kl. II)

II miejsce

Patrycja Klimek (kl. I)

III miejsce

Dominika Wyszyńska (kl. II)

wyróżnieni zostali:Klaudia Hajduk (kl. II), Marcel Ziobro (kl. I), Dominika Pirga (kl. II)

Kategoria klas III – IV – Szkoła Podstawowa:

I miejsce

Lena Czarnik (kl. IIIA)

II miejsce

Anna Malec (kl. IIIB)

III miejsce

Wiktoria Zając (IIIA)
Arletta Pawłowska (kl. IV)

wyróżnieni zostali: Kamila Szlachta (kl.IV)


Pokazy cyrkowe
13.12.2016


Finał akcji „Szlachetna Paczka” w naszej szkole

To już kolejny (szósty) raz, kiedy dzięki hojności wszystkich małych i dużych ludzi wielkiego serca udaje nam się w ramach akcji „Szlachetna Paczka” pomóc potrzebującej rodzinie. Podobnie jak w latach ubiegłych zebraliśmy sporą ilość środków spożywczych, higienicznych i papierniczych, zaś suma zebranych pieniędzy wyniosła 1597,14zł*. Wszystkie ofiarowane i zakupione rzeczy udało nam się pomieścić w 14 sporych rozmiarów paczkach. W imieniu Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam skompletować paczkę. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Beaty i Krzysztofa Pękoszów, którzy rodzinie objętej naszą pomocą przekazali łóżko piętrowe oraz Panu Sławomirowi Brudowi, który pomógł nam zawieźć wszystkie paczki do magazynu w Wiśniowej.

*Zebrane pieniądze, w sumie 1597,14 zł, przeznaczyliśmy odpowiednio na:

 • · Wyposażenie mieszkania (materace do łóżka, pościel, ręczniki) – 739,71zł
 • · Odzież i obuwie dla dzieci – 320,77zł
 • · Artykuły spożywcze – 238,84zł
 • · Środki chemiczne, kosmetyki – 198,55zł
 • · Upominki dla dzieci – 57,98zł
 • · Artykuły papiernicze – 41,29zł

Wykaz zebranych produktów:

2kg mąki, 3kg cukru, 3kg ryżu, 3,75kg makaronu, 400 torebek herbaty, 400g herbaty granulowanej, 1,75kg kaszy, 375g kawy, 900ml oleju, 1kg soli, 2 szynki konserwowe, 4 zupy w proszku, pieprz, 0,5kg grochu łuskanego, 2 galaretki, puszkę brzoskwiń, puszkę kukurydzy, przecier pomidorowy, 800g słodyczy, 4 mydła, 30 szt. kapsułek piorących, 2 opakowania plasteliny, 2 opakowania flamastrów, 2 temperówki, kredki, akwarele, 6szt. ołówków, 9szt. długopisów, piórnik z wyposażeniem, klej, 4 zeszyty, 3 bloki szkolne, plecak i ŁÓŻKO

Dzięki Waszej ofiarności w paczce znalazły się wszystkie rzeczy, o które nieśmiało prosiła rodzina. Po raz kolejny daliście dowód ogromnej solidarności z potrzebującymi, za co z całego serca dziękujemy!!!!

Samorząd Uczniowski

Relacja wolontariusza:

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Kiedy zaczęliśmy wnosić paczki pod górkę po śniegu do domu w oknie ukazały się dwie malutkie główki z uszczęśliwionymi minami i zaczęły energicznie do nas machać. Ale paczek było dużo, droga śliska i trzeba było wiele razy po nie wracać, w końcu poprosiliśmy o sanki. W domu przywitały nas okrzyki "stlas pozalna do nas psyjechała, ale u nas się psecies nie pali i tyle pacek dla nas". Cały czas je donosiliśmy więc szczęście dzieci było coraz większe, same nie wiedziały, co mają oglądać. Kiedy dostarczono kolejną część łóżka dzieci nie mogły doliczyć się ile tych łóżek jest. Prababcia kazała się posadzić i ubrać nowe buty, które bardzo jej się spodobały. Mama była bardzo szczęśliwa widząc radość dzieci oraz ilość żywności, którą otrzymali. Wszyscy obdarowani nie mogli uwierzyć, że paczkę przygotowywali uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Bardzo dziękuję Państwu za przygotowanie wspaniałej paczki dla rodziny. Wywiązali się Państwo z zadania koncertowo. Paczka spełniła wszystkie wymagania projektu i uszczęśliwiła całą rodzinę. Ze swojej strony dziękuje za wspaniały kontakt w trakcie przygotowywania paczki. Zaskoczyliście mnie Państwo rozmachem okazanej pomocy. Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Serdeczne podziękowania, życzenia zdrowych i wesołych świat Bożego Narodzenia od całej rodziny i buziaki od dzieciaków. Trafiliśmy na wspaniałych ludzi, którzy zechcieli nam pomóc, jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc.


Konkurs na „Najładniejszą Ozdobę Świąteczną Bożonarodzeniową”

Uczniowie klas I –V szkoły podstawowej

I miejsce Dominika Wyszyńska (kl. II)

II miejsce Anna Kuźniar (kl. IV)
Dominika Pirga (kl. II)

III miejsce Lena Czarnik (kl. IIIa)

Wyróżnienie: Arletta Pawłowska (kl. IV)

Uczniowie klas VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum

I miejsce Patrycja Wnęk (kl. I)

II miejsce Oliwia Zamorska (kl. VI)

III miejsce Izabela Pirga (kl. II)

Wyróżnienie: Zuzanna Paszek (kl. VI)

Konkurs na najładniej przystrojoną salę lekcyjną z okazji Świąt Bożego Narodzenia

W klasach I-III:

I miejsce Klasa II i Klasa IIIa

II miejsce Klasa I i Klasa IIIb

W klasach IV - VI SP:

I miejsce Klasa IV

II miejsce Klasa VI

III miejsce Klasa V

W klasach I - III Gimnazjum:

I miejsce Klasa I

II miejsce Klasa III

III miejsce Klasa II


Jasełka

Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie w świątecznym okresie Bożego Narodzenia jasełek.

W czwartek 22 grudnia w naszej szkole panowała już świąteczna atmosfera. Od rana trwały w klasach spotkania opłatkowe: śpiewano kolędy, składano sobie życzenia. W tym dniu wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy oglądać przygotowane przez uczniów jasełka.


Konkurs plastyczny

„Jak wyglądałaby szopka w innych krajach?”

PRZEDSZKOLAKI
1. Maja Małek
2 .Milena Zamorska
3. Natalia Ziobro

KLASY 1- 3 SP
1. Kinga Leśniak - kl. 3A
2. Anna Malec - kl. 3B
3. Lena Czarnik - kl. 3A

KLASY 4-6
1. Natalia Wolan - kl. 5
2. Julia Matłosz - kl. 5
3. Patrycja Ziobro - kl. 5

GIMNAZJALIŚCI
1. Amelia Paszek - kl 1G

2. Joanna Ziobro - kl 1G
3. Izabela Fiołek - kl 2G


„Wspólne kolędowanie”

W dniu  6 stycznia 2017 r. w świetlicy wiejskiej, wspólnie z mieszkańcami naszej miejscowości śpiewem wyrażaliśmy radość z narodzenia Pana. To piękne wydarzenie śmiało można określić międzypokoleniowym, gdyż skupiło ono zarówno przedszkolaków, jak i młodzież, dorosłych oraz seniorów.

Grupa dzieci z przedszkola przygotowanych przez panią Elżbietę Piękoś rozpoczęła spotkanie pięknymi i wzruszającymi pastorałkami, zaś Towarzystwo Przyjaciół Godowej przedstawiło zabawne jasełka. Spotkanie uświetnił swoim występem chór Impresja z Łączek Jagiellońskich - gmina Wojaszówka.

Po występach dużych i małych artystów rozpoczęło się wspólne kolędowanie przeplatane konkursem na indywidualne zaśpiewanie wybranej kolędy.


Konkurs kolęd polskich i obcojęzycznych

Kategoria klas I – III – Szkoła Podstawowa:

I miejsce

Wiktoria Zając

II miejsce

Lena Czarnik

Kategoria klas IV – VI – Szkoła Podstawowa:

I miejsce

Anna Kuźniar

II miejsce

Patrycja Ziobro

III miejsce

Jakub Bury

Kategoria klas Gimnazjum:

I miejsce

Julia Ziobro, Sylwia Ziobro i Patrycja Chruniak

II miejsce

Anna Hajduk

III miejsce

Anna Hajduk i Patrycja Urban


Karnawał w przedszkolu

W niedzielę, 5 lutego, w przedszkolu przy Zespole Szkół w Godowej odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci zabawa karnawałowa. Do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich uczestników spotkania zespół muzyczny Duet XERO. Dzieci w przepięknych strojach, ramię w ramię ze swoimi rodzicami, opiekunami i przyjaciółmi oddały się tanecznym korowodom. Zabawie towarzyszyły różne konkursy muzyczne, taneczne oraz zabawy sprawnościowe dla dzieci i rodziców.


Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej zaprosili 14 lutego 2017 r., swoje babcie i dziadków na uroczystą akademię z poczęstunkiem z okazji ich święta.

Dzieci przygotowały wspaniałe występy - recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zaprezentowały krótkie inscenizacje związane z tym świętem, aby w ten sposób wyrazić miłość, wdzięczność i szacunek swoim kochanym babciom i dziadkom.


„Cała Polska Czyta Dzieciom”

W ramach spotkań czytelniczych przedszkolaki miały okazję obejrzeć występ uczniów z klasy IIIb, którzy pod okiem wychowawczyni przedstawili baśń „O dwunastu miesiącach” Janiny Porazińskiej.


Fotobudka

Walentynkowe szaleństwo!


Światowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został proklamowany w 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi społeczeństw na łączące się z nauką języka ojczystego kwestie tożsamości narodowej.

W naszej szkole z tej okazji zorganizowano rozmaite konkursy, w których udział wzięli uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Chętnych nie brakowało. W konkursie o tytuł ,,Mistrza Polskiej Mowy” uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu znajomości polskich przysłów czy też frazeologizmów. Musieli zmierzyć się również z polską ortografią i niełatwą wymową – choć trzeba przyznać, że z łamańcami językowymi radzili sobie świetnie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ,,biegane’’ dyktando, w którym udział wzięły dzieci z klas II–III s.p. Uczniowie podzieleni byli na grupy, w obrębie których współpracowali, by poprawnie zapisać wcześniej przeczytany tekst dyktanda na karkach. Świetnie się bawili, ćwicząc jednocześnie pamięć, ucząc się współpracy i przekazywania informacji.

Tego dnia można było wykazać się też zdolnościami artystycznymi, przygotowując plakat na konkurs plastyczny. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z hasłem: ,,Książka najlepszym przyjacielem człowieka”, a ich starsi koledzy z hasłem: ,,Mój język świadczy o mnie. Stop wulgaryzmom”. Wykonane przez nich plakaty ozdobiły szkolny korytarz, podobnie jak okolicznościowa gazetka, prezentująca m.in. najtrudniejsze polskie słowa oraz popularne w naszym języku związki frazeologiczne.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły zatem w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy więc nadzieję, że wejdą one na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.

 Laureaci konkursów:

BIEGANE DYKTANDO

Klasa II

I miejsce: Klaudia Hajduk, Julian Leśniak

II miejsce: Szymon Ciuł, Jakub Wanat

III miejsce: Dominika Wyszyńska, Paweł Szpiech, Martyna Małek

Klasy III

I miejsce: Anna Malec, Patrycja Leśniak, Oliwier Stodolak

I miejsce: Patryk Dubiel, Zuzanna Zamorska

II miejsce: Filip Lecnar ,Kacper Drogoń, Jakub Włodyka

II miejsce: Amelia Fiołek, Klaudia Gwiazda

III miejsce: Kacper Drozen, Lena Czarnik, Radosław Piękoś

III miejsce: Anita Czech, Jakub Wieszczek

III miejsce: Dominik Klimek, Radosław Drogoń, Nikodem Czarnik

KONKURS PLASTYCZNY KSIĄŻKA NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM DZIECKA

I miejsce: Anna Malec

II miejsce: Patrycja Leśniak

III miejsce: Nikodem Czarnik, Filip Lecnar

Wyróżnienie: Julia Wnęk, Lena Czarnik, Dominika Wyszyńska, Jakub Wanat, Marcel Ziobro

KONKURS PLASTYCZNY MÓJ JĘZYK ŚWIADCZY O MNIE

Klasy IV-VI

I miejsce: Arletta Pawłowska (kl. IV)

II miejsce: Oliwia Zamorska (kl. VI)

III miejsce: Justyna Jaworowska (kl. IV)

Gimnazjum

I miejsce: Amelia Paszek (kl. I)

II miejsce: Joanna Ziobro (kl. I)

III miejsce: Zuzanna Flaga (kl. I), Andżelika Pawłowska (kl. III)

KONKURS O TYTUŁ MISTRZA MOWY POLSKIEJ

Klasy IV-VI

I miejsce: Zuzanna Paszek (kl. VI)

II miejsce: Zuzanna Koziarska (kl. VI), Klaudia Drozen (kl. V)

III miejsce: Julia Matłosz (kl. V)

Gimnazjum

I miejsce: Patrycja Chruniak (kl. II)

II miejsce: Mateusz Piwowar (kl. II), Amelia Paszek (kl. I)

III miejsce: Martyna Gawron (kl. III)


Dziękujemy!

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej – Wojciech Małek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Bożena Pawłowska składają serdeczne podziękowania wszystkim gościom, nauczycielom, rodzicom uczniów i przyjaciołom szkoły, którzy uczestniczyli w Zabawie Karnawałowej w dniu 11 lutego 2017 r.

Szczególne podziękowania kierujemy do hojnych sponsorów:

 • Renata i Czesław Fiołek -Zakład Masarsko-Wędliniarski z siecią sklepów;
 • Bank Spółdzielczy w Strzyżowie;
 • Urząd Miejski w Strzyżowie;
 • Spółdzielnia ASPROD;
 • F.H.U. GREMUR S.C.;
 • JULCAR;
 • Aga Avon;
 • ARBORA Sp.zo.o.- Kazimierz Sołtys;
 • Sklep BARTUŚ – Ewa Pawłowska;
 • F.H. OBUWIE-Jerzy Chmiel;
 • Sklep ogrodniczy- Marian Ciuł;
 • CREDO- Jacek Arciszewski;
 • F.H.U. - Jagodzińska Alicja
 • F.H. Cyrkonia - Urszula Wnęk;
 • AVON- Natalia Szela;
 • Beskidzkie- Dawid Bobek;
 • Waldemar Wyszyński;
 • Maciej Ziobro;
 • Franciszek Piękoś;
 • Piotr i Małgorzata Wnęk;

Dziękujemy również:

Ochotniczej Straży Pożarnej w Godowej za udostępnienie lokalu,

Pani Bożenie Kuźniar i osobom z nią współpracującym za przygotowanie smacznego menu,

Pani Bogumile Moskal i Barbarze Klimek-Wójcik za obsługę kelnerską,

Ks. Pawłowi Pietraszkowi za wypożyczenie świateł,

Rodzicom za upieczenie ciast i pomoc w przygotowaniu zabawy.

Cały dochód z zabawy zostanie przeznaczony na cale statutowe Rady Rodziców m. in.: zakup nagród dla uczniów i dofinansowanie wycieczek szkolnych.


Dzień Babci i Dziadka
w Przedszkolu Publicznym w Godowej

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia odbyła się w Przedszkolu Publicznym w Godowej w środę 22 lutego 2017 r. W tym dniu już od rana dzieci były bardzo radosne i z zapałem powtarzały wierszyki i piosenki. Po południu, odświętnie ubrane przedszkolaki, złożyły swoim babciom i dziadziom życzenia w formie wierszyków i piosenek. Życzenia były podziękowaniem dla babć i dziadziów za ich trudy i zrazem wyrazem miłości wobec nich. Mimo małej tremy każdy występ był wspaniały i został doceniony gromkimi brawami publiczności. Młodsza grupa, pod przewodnictwem Pani Grażynki, oprócz wierszyków i piosenek, przygotowała również dla zaproszonych gości, pokaz kilku układów tanecznych. Natomiast starsza grupa, wraz z Panią Elą, wystawiła przedstawienie pod tytułem „Zosia niejadka”. Na koniec przedszkolaki wręczyły zaproszonym babciom i dziadziom upominki.

Wszystkim babciom i dziadziom naszych przedszkolaków życzymy wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i pociechy ze swoich ukochanych wnucząt.


23 luty 2017
Pączkujemy dla Afryki

Wyślij pączka do Afryki

„Wyślij pączka do Afryki” to akcja społeczna, której organizatorem jest Fundacja Kapucyni i Misje z Krakowa, zaś jej cel to pomoc dzieciom i ubogim z Republiki Środkowoafrykańskiej.

Uzyskane ze sprzedaży tradycyjnych karnawałowych przysmaków środki są przekazywane na konto Fundacji.

Akcja „Pączek dla Afryki” cieszy się w Godowej dużą popularnością, a jej koordynatorem  już od kilku lat jest pani Maria Czarnik. Z roku na rok coraz więcej uczniów, nauczycieli oraz rodziców wspiera swą pomocą tę wartościową inicjatywę, a Biblioteka w Godowej uczestniczy w tych działaniach już od trzech lat.

Uczniowie Zespołu Szkół, zawsze chętni nieść pomoc drugiemu człowiekowi, już wczesnym rankiem przybyli do świetlicy wiejskiej, aby samodzielnie przygotować ciasto i usmażyć pączki dla swoich „braci” z Afryki.

Rumiane słodkości błyskawicznie znikały z tacek. Przecież nikt nie mógł się oprzeć przysmakom, w których przygotowanie włożono tyle serca!


Pierwszy Dzień Wiosny


Czytajmy dzieciom

W ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w Bibliotece Publicznej w Godowej, starszaki poznawały powiedzenia z książki Doroty Nosowskiej pt. „Wesoła poradnia językowa. Frazeologiczy zawrót głowy”, a były to powiedzenia: światowe, krawieckie i leśne. Maluchom prezentowane były kolejne przysłowia z książki Urszuli Kozłowskiej pt. „Przysłowia dla przedszkolaka”.

Miłą niespodziankę dla przedszkolaków sprawili uczniowie z klasy V szkoły podstawowej, którzy na jednym ze spotkań pięknie przeczytali bajkę pt. „Nie płacz koziołku” S. Michałkowa z podziałem na role.


XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

25.03.2017 rok
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

Jury w składzie:

Zdzisława Górska – Klekawkaprzewodnicząca

Ks.dr Jan Wolak

dr hab. prof. UR Zenon Ożóg

dr hab. prof. UR Alicja Jakubowska-Ożóg

Waldemar Góra

Mirosław Czarnik

po dyskusji i analizie umiejętności recytatorskich w zakresie interpretacji prezentowanego utworu, doboru pozasłownych środków artystycznych oraz poprawności dykcji i modulacji głosu postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii szkół podstawowych

I miejsce     - Malwina Mularz – ZS w Stępinie

II miejsce    - Klaudia Radziszewska – SP nr 1 w Strzyżowie

III miejsce- Zuzanna Mazur – MZS w Strzyżowie

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Julia Rozborska – ZS w Konieczkowej

Jessica Urbańczyk – SP nr 1 w Wysokiej Strzyżowskiej

Specjalne wyróżnienie Przewodniczącej Jury Zdzisławy Górskiej: 

Zuzanna Paszek – ZS im. Jana Pawła II w Godowej

W kategorii gimnazjów

 

I miejsce     - Dominika Machoś – MZS w Strzyżowie

II miejsce    - Iwona Smela – ZS w Konieczkowej

III miejsce- Weronika Łyszczarz – MZS w Strzyżowie

 

Ponadto jury przyznało także wyróżnienia:

Patrycja Chruniak – ZS im. Jana Pawła II w Godowej

Aleksandra Kasprzyk – ZS Wysoka Strzyżowska  

Specjalne wyróżnienie Przewodniczącej Jury Zdzisławy Górskiej:

Klaudia Chruniak – ZS im. Jana Pawła II w Godowej

Specjalne wyróżnienie ks. Dziekana Jana Wolaka:

Iwona Korzeniowska – ZS w Konieczkowej


Bezpiecznym w sieci

Zajęcia poprowadzone przez Panią policjant z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie miały na celu uświadomić uczniom szkoły podstawowej, na jakie niebezpieczeństwa są narażeni każdego dnia.


Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej pod hasłem
„Młodzież zapobiega pożarom”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce

Kamil Piękoś (kl. V)

II miejsce

Arletta Pawłowska (kl. IV)

III miejsce

Mikołaj Paszek (kl. IV)

Gimnazjum:

I miejsce

Anita Szopa (kl. I)

II miejsce

Andżelika Pawłowska (kl. III)

III miejsce

Magdalena Sołtys (kl. II)
Patrycja Chruniak (kl. II)
Daria Świerad (kl. I)


Spotkanie z najmłodszą poetką naszego regionu

W czwartkowe przedpołudnie, 30 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Godowej mieli okazję spotkać się z Ulą Słoniną, małą poetką, która w wieku zaledwie 10 lat wydała swój pierwszy tomik wierszy pt. „Wiersze na... każdą okazję”.

Wizyta zorganizowana w świetlicy wiejskiej w Godowej była pierwszym spotkaniem autorskim Uli. Mała poetka jest związana z naszą wsią, gdyż stąd pochodzi jej mama, a sama Ula, spędzając wakacje u babci, często gościła razem z siostrą Olą w naszej bibliotece.


XIX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
dla dzieci młodzieży pod hasłem

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Prace na konkurs plastyczny „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” zostały złożone przez: Julię Matłosz, Amelię Paszek oraz Klaudię Chruniak


Spotkanie z podróżnikiem - Tajlandia

W dniu 3 kwietnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem, który w barwny i niezwykle ciekawy sposób opowiadał o Tajlandii.


Międzyszkolne konkursy matematyczne
etap gminny

W terminach od 28.03.2017 do 04.04.2017 uczniowie naszej szkoły zmagali się z międzyszkolnymi konkursami matematycznymi na etapie gminnym.

„Matematyczne przygody Kubusia Puchatka”

LAUREAT - Mateusz Paszek (kl. IV)

FINALISTA - Jakub Bury(kl. IV)

„As piątych klas”

FINALISTKA - Julia Matłosz (kl. V)

FINALISTKA - Klaudia Drozen (kl. V)

„As matematyczny”

LAUREATKA - Zuzanna Paszek (kl. VI)

FINALISTKA - Zuzanna Koziarska (kl. VI)

Konkurs klas pierwszych gimnazjum

LAUREATKA - Patrycja Wnęk (kl. I)

FINALISTKA - Daria Świerad (kl. I)

Konkurs klas drugich gimnazjum

LAUREATKA - Sylwia Ziobro (kl. II)


Konkurs na Palmę Wielkanocną


Dzień Zdrowia


Eliminacje gminne
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 8 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

W turnieju naszą szkolę reprezentowali: Kamil Piękoś i Anita Szopa. W swoich kategoriach wiekowych zajęli następujące miejsca:

I grupa wiekowa – Szkoła Podstawowa

IV miejsce Kamil Piękoś

II grupa wiekowa – Szkoła Gimnazjalna

I miejsce Anita Szopa

 

Anita Szopa laureatka pierwszego miejsca w swojej grupie wiekowej będzie reprezentować Gminę Strzyżów na powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.


Wyniki Kuratoryjnego Konkursu
z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

Patrycja Ziobro - LAUREATKA Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

Krystian Matłosz - FINALISTA Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych


CYBERPRZEMOC

W dniu 12 kwietnia 2017 r. odbyły się zajęcia dla gimnazjalistów dotyczące zagrożeń w sieci. Zajęcia prowadził funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.


Egzamin gimnazjalny
19-21 kwietnia 2017 roku


Eliminacje powiatowe
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 22 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

W turnieju naszą szkolę i Gminę Strzyżów reprezentowała Anita Szopa. W swojej kategoriach wiekowej zajęła V miejsce.


23 kwietnia 2017
Światowy Dzień Książki

WYNIKI KONKURSU

NA TROPIE ZBIORÓW NASZEJ BIBLIOTEKI

I – III SP

I miejsce – Patryk Dubiel – kl. IIIa

II miejsce – Lena Czarnik – kl. IIIa

IV – VI SP

I miejsce – Kamila Szlachta – kl. IV

II miejsce – Julia Matłosz – kl. V

                     Eryk Paszek – kl. V

III miejsce – Klaudia Drozen – kl. V

                     Gabriela Matłosz – kl. IV

                     Julia Tomaszewska – kl. IV

Wyróżnienia:

Weronika Matłosz – kl. V

Arletta Pawłowska – kl. IV

Gimnazjum

Wyróżnienia:

Sylwia Ziobro

Patrycja Chruniak

Klaudia Chruniak

Daria Świerad

 

WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ ZAKŁADKĘ

I – III SP

I miejsce – Amelia Leśniak - przedszkole

                   Marcel Ziobro – kl. I

II miejsce – Patrycja Leśniak – kl. IIIb

III miejsce – Klaudia Hajduk – kl. II

Wyróżnienia: Lena Czarnik, Patryk Dubiel – kl. IIIa

IV – VI SP

I miejsce – Natalia Wolan – kl. V

II miejsce – Patrycja Ziobro – kl. V

III miejsce – Weronika Matłosz – kl. V

I – III Gimnazjum

I miejsce - Anna Hajduk – kl. IIIg

II miejsce – Klaudia Chruniak – kl. Ig

WYNIKI KONKURSU

NADAJ NOWY TYTUŁ

I miejsce – Oliwia Zamorska – kl. VI SP

                     Julia Matłosz – kl. V SP

II miejsce – Natalia Wolan – kl. V SP

III miejsce – Klaudia Chruniak – kl. 1Gimn.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM
I GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!


Akademia z okazji „Dnia Ziemi”

22 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W tym roku szkolnym uczniowie kl. V przygotowali pod kierunkiem p. Katarzyny Paszek akademię poświęconą promowaniu ochrony środowiska, rozszerzaniu świadomości ekologicznej i życiu w zgodzie z naturą.


Akademia z okazji „3 Maja”

Z okazji święta 3 MAJA w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w dniu 28 kwietnia 2017 r. W tym roku szkolnym uczniowie klasy I i II gimnazjum przygotowali pod kierunkiem p. Anny Dyki uroczystą akademię poświęconą „Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791”.


Konkurs Informatyczny 2017

W dniu 4 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Połomi odbył się II etap Konkursu Informatycznego 2017 dla szkół podstawowych. W etapie szkolnym spośród 80 uczestników konkursu z 14 szkół podstawowych do etapu drugiego zakwalifikowało się 14 osób. W drugim etapie konkursu uczestnicy zmagali się z pisemnym testem wiedzy teoretycznej oraz mieli do rozwiązania indywidualnie zadania praktyczne na komputerach.

Naszą szkołę w drugim etapie konkursu reprezentowały: Laura Turczyn i Klaudia Drozen.

Nasze uczennice zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności zajmując:

II miejsce - Laura Turczyn (kl. VI)

VII miejsce - Klaudia Drozen (kl. V)


Dziękujemy WAM bardzo
To dzięki WASZEJ POMOCY zebraliśmy:
501,48 zł
3 pudła pluszaków
oraz smycze, obroże, szelki, piłeczki, szczotki do czesania, miski, koce, szampon oraz 3,5 kg karmy .

Za zebrane pieniądze zakupimy specjalną karmę, bo takiej najbardziej psiakom teraz brakuje!!!


Gminna Gimnazjada Lekkoatletyczna

Kobieca reprezentacja naszej szkoły zajęła 1 miejsce w Gminnej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej, awansując tym samym na etap powiatowy!

1 miejsce: ZS Godowa

składy drużyny: Klaudia Chruniak, Patrycja Chruniak, Andżelika Fiołek, Izabela Fiołek, Wiktoria Gwiazda, Amelia Paszek, Izabela Pirga, Magdalena Sołtys, Daria Świerad, Patrycja Wnęk, Joanna Ziobro, Julia Ziobro, Paulina Ziobro, Sylwia Ziobro.


Kołobrzeg
15.05-19.05.2017 r.


SOLINA-WETLINA- POŁONINA CARYŃSKA - MYCZKOWCE


Dzień Mamy

     Z okazji Dnia Matki zorganizowano więc spotkanie w świetlicy wiejskiej. Zebrane mamy powitał i życzenia złożył dyrektor Zespołu Szkół Pan Wojciech Małek. Ciepłe słowa i najserdeczniejsze życzenia w imieniu Burmistrza Strzyżowa oraz własnym skierowała do wszystkich mam Pani Dagmara Preisner - mama Amelki i Antosia. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z programem słowno-muzycznym, w którym podziękowali za matczyną miłość, troskę i trud włożony w wychowanie młodych pokoleń. W piosence i wierszu wyrazili wdzięczność, miłość i szacunek dla każdej mamy. Zwieńczeniem części artystycznej był krótki koncert na klarnecie w wykonaniu Janka Czarnika, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Strzyżowie.


III EDYCJA PROFILAKTYCZNEJ GRY MIEJSKIEJ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII “KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” 
Strzyżów 2017

Sylwia Ziobro, Patrycja Chruniak i Mateusz Piwowar wyróżnieni wśród 7 drużyn


ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA


Dzień Dziecka

Oj działo się dziś...
- Konkurs Baśni i Legend
- Przedstawienie profilaktyczne dot. " Dnia bez papierosa "
- Pokaz strażacki oraz prezentacja dot. bezpiecznych wakacji
- dyskoteka dla klas 1-3 SP
- mecz w koszykówkę: nauczyciele kontra uczniowie
- rozwiązywaliśmy sudoku/ graliśmy w szachy
- grilowaliśmy

Konkurs „W krainie baśni i legend”

I miejsce klasa VI SP

II miejsce klasa V SP

III miejsce klasa IV SP


Dziękujemy

Dyrektor i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej, dziękują wszystkim za zorganizowanie w dniu 01.06.2017 r. różnych atrakcji z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Szczególne podziękowania  kierujemy do:
- Państwa Renaty i Czesława  Fiołek - Zakład Masarsko-Wędliniarski, za wyroby wędliniarskie na grilla,
- Ochotniczej Straży Pożarnej Godowa Dolna za pokaz sprzętu ratowniczego i profesjonalnej akcji ratunkowej, a w szczególności Druhom Strażakom: W samochodzie - Paweł Pukacz, Zdzisław Moskal, Marek Moskal, Krzysztof Moskal, Michał Rubajczyk, Tomasz Ziobro. Sprzęt nagłaśniający obsługiwał Tadeusz Mroczka. Pozorant Mateusz Patryn i Mateusz Szarek.
- Panom Piotrowi Tomkowiczowi, Maciejowi Ziobro - Radnym Rady Miejskiej oraz Andrzejowi Sieczkowskiemu, Sołtysowi naszej miejscowości, za wynajęcie dmuchanej zjeżdżalni, która była także udostępniona dla dzieci pozaszkolnych w godzinach popołudniowych,
- Panu Maciejowi Ziobro za zakup lodów i napojów,
- Panu Piotrowi Tomkowiczowi  za pomysł i ufundowanie nagród w konkursie szachowym i wraz z pozostałymi Strażakami przeprowadzenie prezentacji na temat Bezpiecznych Wakacji i zorganizowanie konkursów nt bezpieczeństwa.
- Dla całej Rady Rodziców z Panią Przewodniczącą Bożeną Pawłowską na czele za współfinansowanie napojów, lodów i nagród w licznych konkursach.
-  Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego święta.
Niech uśmiech naszych podopiecznych będzie dla Was najlepszym podziękowaniem.

Dyrektor Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Godowej
Wojciech Małek


II ZJAZD SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO


Pomagamy

Wszystkie "psie rzeczy", które nam podarowaliście, oraz karma trafiły dziś do psiaków z " Azyl u Majki - Wysoka Strzyżowska
Jeszcze raz bardzo WAM dziękujemy 


Szkolny Konkurs Przyrodniczy

Serdecznie gratulujemy zespołowi z klasy VI SP-zwycięzcom "Szkolnego Konkursu Przyrodniczego" oraz klasie 1G, zwycięzcom "Szkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej"!


Zajęcia z robotyki w przedszkolu


Dzień Rodziny


Wycieczka - Bałtów


Konkurs "Z Mitologią i Biblią na Ty"

1.miejsce: Wioletta Urban , Daria Świerad, Klaudia Chruniak
2.miejsce: Mateusz Piwowar, Jakub Jamróz, Bartosz Sękowski
3. miejsce:Martyna Gawron, Andżelika Pawłowska, Anna Hajduk


Gminny konkurs przyrodniczy w Dobrzechowie

Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły - reprezentantki 1 gimnazjum w składzie Klaudia Chruniak, Daria Świerad, Wioletta Urban zajęły II miejsce w gminnym konkursie przyrodniczym w Dobrzechowie.


Biwak - Brzeżanka


Szkolny konkurs
„ZBIERAJMY ZUŻYTE BATERIE!”

I miejsce Natalia Wolan (V SP)

II miejsce Julia Matłosz (V SP)

III miejsce Edyta Wojtaszek (V SP) i Kacper Drogoń (III SP)


Szkolny Konkurs
„Wiedzy o Ruchu Drogowym”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce Radosław Ziobro (kl. VI)

II miejsce Zuzanna Paszek (kl. VI)

III miejsce Zuzanna Koziarska (kl. VI)

Gimnazjum:

I miejsce Andżelika Pawłowska (kl. III)

II miejsce Martyna Gawron (kl. III)


Szkolny Konkurs
„Wiedzy technicznej”

Szkoła Podstawowa:

I miejsce Zuzanna Paszek (kl. VI)

II miejsce Laura Turczyn (kl. VI)

III miejsce Zuzanna Koziarska (kl. VI) i Radosław Ziobro (kl. VI)

Gimnazjum:

I miejsce Andżelika Pawłowska (kl. III) i Martyna Gawron (kl. III)


Szkolny Konkurs
„Z fizyką za pan brat”

Gimnazjum:

I miejsce Mateusz Piwowar (kl. II)

II miejsce Patrycja Chruniak (kl. II)

III miejsce Klaudia Chruniak (kl. II)


Komers 2017


Pożegnanie klasy III gimnazjum
przez klasę II gimnazjum


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


Egzamin na kartę rowerową

27.06.2017 r.


Tradycja ciągle żywa…

Pełne uroku widowisko przygotowane przez uczennice i uczniów Zespołu Szkół w Godowej uświetniło lokalne imprezy sobótkowe  - spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Strzyżów oraz grup artystycznych przy DK „Sokół”. 

Grupa utalentowanych młodych ludzi  pomogła nam przenieść  się w dawniejsze czasy, kiedy to  powszechnie świętowano przypadające na najkrótszą noc w roku i  związane z letnim przesileniem Słońca Sobótki.

Dziewczęta ubrane w białe sukienki,  przystrojone pachnącymi wiankami oraz chłopcy w prostym odzieniu wierszem, pieśnią i tańcem wspomnieli pradawne, ale ciągle jeszcze obecne w kulturze polskiej tradycje Nocy Świętojańskiej i związane z nią wierzenia.


„Wakacje z eksperymentem”

http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Wakacje-z-eksperymentem-w-Gminie-Strzyzow,4239/