Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019


Spotkania z policją

W ramach realizacji programu profilaktycznego zawartego w planie działań szkoły w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zorganizowane zostało spotkanie z policją w dniu 10 września 2018 r. dla uczniów klas I i II szkoły podstawowej.


 

„Konkursu wiedzy o mieście i gminie Strzyżów”

26 września 2018 r. odbył się konkurs wiedzy o mieście i gminie Strzyżów zorganizowany w tym roku szkolnym przez szkołę w Żyznowie.

Jak co roku naszym kolorem ,,rozpoznawczym” był biały. Drużyna z Godowej (w składzie: Klaudia Chruniak, Zuzanna Flaga, Patrycja Wnęk, Wioletta Urban) zajęła II miejsce przegrywając z drużyną ze szkoły nr 2 w Strzyżowie o zaledwie 4 punkty.

Gratulujemy dobrego wyniku!


 

Doświadczenia fizyczno-chemiczne

W środę 26 września odwiedziło nas dwóch ,,naukowców”, którzy pokazywali nam różne doświadczenia fizyczno-chemiczne, które miały na celu pokazać jak interesujące mogą zachodzić zjawiska.


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 28 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybierali przewodniczącą szkoły.

Wyniki wyborów:

Klaudia Chruniak – 86 głosów

Koziarska Zuzanna – 25 głosów

Oliwia Zamorska – 24 głosy

Uczennica gimnazjum Klaudia Chruniak uzyskała zdecydowane poparcie naszych uczniów zostając przewodniczącą szkoły.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Przedstawicielami szkoły do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzyżowie zostały:

Szkoła Podstawowa: Laura Turczyn

Gimnazjum: Daria Świerad


 

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września 2018 r.

Nasza szkoła upamiętniła ten dzień ogłaszając liczne konkursy plastyczne. Uczniowie zrobili gazetki, makiety i flagi różnych krajów. Wszystkie prace wykonane przez uczniów brały udział w konkursie.

Wykonanie gazetki o państwie, które wcześniej się wylosowało.

Wyniki:

1 miejsce: Irlandia Północna (3Gim)

2 miejsce: Węgry (5b SP), Irlandia (5a SP)

3 miejsce: Finlandia (6 SP)

Wykonanie flagi wybranego przez siebie kraju dowolną metodą.

 Wyniki:

 1 miejsce: Marcel Ziobro (flaga Chorwacji)

 2 miejsce: Martyna Matłosz (flaga Polski)

 3 miejsce: Patrycja Szpiech (flaga Kanady)

 Wyróżnienia:

 Patrycja Bury (flaga Francji)

 Lena Skalska (flaga Francji)

 Jakub Marzec (flaga Francji)

 Filip Szczygieł (flaga Arabii Saudyjskiej)

 Zbudowanie makiety dowolnej budowli.

 Wyniki:

 MAKIETY:

 1 miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie (Eryk Paszek, Krystian Matłosz, Konrad Wyszyński)

 Big Ben (Klaudia Chruniak, Zuzanna Flaga)

 PRACA PLASTYCZNA PŁASKA:

 1 miejsce: London Eye (Weronika Matłosz)

 2 miejsce: Big Ben (Kamila Szlachta)

 3 miejsce: Krzywa Wieża w Pizie (Gabriela Matłosz)

 Wykonanie komiksu.

 Wyniki:

 1 miejsce: Loreley (Weronika Matłosz)


 

„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

Dziś ruszyła akcja zbierania zniczy, mająca na celu upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Zebrane znicze zapłoną 1 listopada 2018r. na polskich mogiłach na Kresach.

Zachęcamy Was do udziału i będziemy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Wystarczy kupić znicz i zostawić go w wyznaczonym miejscu (szkoła lub sklepy w Godowej).


 

 Dzień Głośnego Czytania

2 października w ramach ogólnopolskiej akcji – Dzień Głośnego Czytania odbyło się w naszej szkole spotkanie z literaturą dla najmłodszych. Podczas tego wydarzenia zaproszeni goście czytali dzieciom książki. Młodzi słuchacze byli bardzo zainteresowani i opuścili salę gimnastyczną wzbogaceni o nową wiedzę. Mamy nadzieję, że w wielu głowach pozostanie myśl, iż książka to nie przykry obowiązek szkolny, lecz bardzo miła forma spędzenia czasu.

 Tego samego dnia odbył się również konkurs pięknego czytania, który polegał na przeczytaniu fragmentów książek przez uczniów. Ich występy zostały poddane ocenie jury.

Klasy 1-3 SP:

1 miejsce: Dominika Cyran

2 miejsce: Julia Tomkowicz

3 miejsce: Filip Szczygieł

Klasy 4-6 SP:

1 miejsce: Lena Czarnik

2 miejsce: Wiktoria Matłosz

3 miejsce: Zuzanna Zamorska

Klasy 7 i 8 SP i 3 GIM:

1 miejsce: Laura Turczyn

2 miejsce: Klaudia Chruniak

3 miejsce: Zuzanna Flaga


 

Dzień Chłopaka

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W naszej szkole świętowaliśmy go, obdarowując naszych kolegów drobnymi prezentami. Z tej okazji samorząd szkolny zorganizował 4 października dyskotekę, w czasie której, oprócz zabawy tanecznej, miały miejsce rozmaite konkursy – Randka w ciemno i Wybory Mistera Szkoły. Tego dnia bohaterami byli oczywiście chłopcy, więc to oni musieli się zmierzyć z niełatwymi zadaniami. Okazało się, że całkiem dobrze poradzili sobie z doborem stylizacji i prezentowaniem ich przed publicznością. Więcej problemu sprawiło im rozpoznawanie kobiecych kosmetyków i opisywaniem ich przeznaczenia. Śmiechu było co nie miara. Po długiej naradzie jury ogłosiło, że tytuł Mistera Szkoły zdobył uczeń klasy III gimnazjum - Marcin Baran, któremu serdecznie gratulujemy.


 

XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka
Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
11 października 2018 r.

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w pielgrzymce do Częstochowy. Odbył się tam Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II 11 października o 3:00 rano grupa 23 uczniów wraz z nauczycielami wyruszyła w podróż do tego wyjątkowego miejsca. Po długiej podróży dotarli szczęśliwie na miejsce. Zjazd rozpoczął się Mszą Świętą, a po całej uroczystości wszyscy udali się do Wadowic, by spróbować słynnych papieskich kremówek. Przy okazji zwiedzono Bazylikę Papieską, która zrobiła na pielgrzymach wyjątkowe wrażenie.


 

Święto Patrona Szkoły

W dniu 14 października obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski, tym razem pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka – patrona naszej szkoły, który wielokrotnie podkreślał rolę ojcostwa we współczesnym świecie. W kościele w Godowej została odprawiona msza święta, w której uczestniczyli uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły. Tuż po niej wspominaliśmy Jana Pawła II, słuchając programu artystycznego przygotowanego przez godowską młodzież. Modliliśmy się, będąc dumni z naszego wielkiego rodaka!


 

Uczniowie nauczycielom