Projekt-"Zaloguj się do działania!"

Podsumowanie projektu
„Zaloguj się do działania”

7 kwietnia 2016 r. w Strzyżowie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania młodzieży z 7 gimnazjów gminy Strzyżów w ramach projektu „Zaloguj się do działania”.

 

 Finał projektu wramach
„Zaloguj się
dodziałania”
 

 

 

Celem projektu „Zaloguj się do działania” było zrealizowanie własnej inicjatywy przez uczniów biorących udział w projekcie. Po kilku wspólnych spotkaniach zdecydowaliśmy, że najbardziej mieszkańców naszej miejscowości i nas uczniów połączy „Wieczór Filmowy”.

 15 stycznia 2016 roku odbył się w naszej szkole finał projektu w ramach „Zaloguj się do działania”. Podczas trwania „Wieczoru Filmowego” mieliśmy okazję oglądać pokaz filmu z festiwalu „KinoLub” pt. „Siostry Wampirki”. Po obejrzeniu filmu wszyscy mieliśmy okazję dyskutować wspólnie z panią Martą Żurek na temat obejrzanego filmu. Po zakończonej dyskusji chętne osoby mogły wziąć udział w warsztatach animacji poklatkowej.

Dla wszystkich podczas trwania Wieczoru Filmowego była dostępna Kawiarnia Filmowa, w której można było spędzić miło czas dyskutując między innymi o obejrzanym filmie.

Po zakończeniu warsztatów można było się przebrać w stroje filmowe. Zdjęcia podczas całego wydarzenia wykonywał fotograf Kuba Kowalski.

Dziękujemy wszystkim za udział w zorganizowanym przez nas „Wieczorze Filmowym”.

 

-Galeria Zdjęć- 

 

 

„Zaloguj się do działania!”

6 osób z naszej szkoły uczestniczy w projekcie „Zaloguj się do działania” prowadzonym przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie”. W ramach projektu młodzież doskonali umiejętności komunikacji i współpracy oraz zdobywa wiedzę o metodzie projektowej. Wspólnie z 40 osobami z sześciu innych szkół z Gminy Strzyżów nasza młodzież uczestniczyła już w dwóch szkoleniach (łącznie 7 dni), a obecnie spotyka się popołudniami w szkole i przygotowuje własną inicjatywę.

Niełatwo było wybrać jeden pomysł, spośród wielu jakimi podzielili się z nami rówieśnicy w czasie debaty przeprowadzonej we wrześniu tego roku. Po kilku spotkaniach zespołu projektowego zdecydowaliśmy, że najbardziej mieszkańców naszej miejscowości i nas połączy „Nocny Maraton Filmowy”.

Całość zostanie podzielona na seanse dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dodatkiem do wspólnego oglądania filmów będzie dyskusja z zaproszonym gościem. Wszystkie produkcje jakie zaprezentujemy dotyczą codziennych spraw, wartości jakie wyznajemy w życiu. Dzięki uczestnictwu w programie uczymy się jak być odważnym w dążeniu do realizacji swoich marzeń i pasji.

Zapraszamy do Godowej w sytczniu 2016 roku.

Film o aktywności naszej szkoły do obejrzenia tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=QnsKhkxv9yw.

Tutorką zespołu młodzieżowego w naszej szkole jest Ewelina Jurasz, a nauczycielką-opiekunką projektu ze strony szkoły jest p. Katarzyna Rachwał.

Projekt “Zaloguj się do działania” jest realizowany przez Fundację Rozwoju „Dobre Życie” w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG, oraz dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Projekt wspiera islandzka firma Ildi i Gmina Strzyżów.

 

 

„Zaloguj się do działania!” - diagnoza


W ramach projektu „Zaloguj się do działania” młodzież z naszej szkoły zorganizowała w dniu 22 września 2015 r. diagnozę dotyczącą działań na rzecz naszej miejscowości. Uczestnicy danego projektu tj. Martyna Gawron, Andżelika Pawłowska, Anna Hajduk, Małgorzata Rak, Paulina Chlebicka, Kamil Balawajder oraz Maksymilian Wojtaszek zostali oni opiekunami grup w których skład wchodzili uczniowie całego gimnazjum. Ich zadaniem było rozpisanie własnych pomysłów, inicjatyw i dopracowanie pomysłów przedstawionych przez  siódemkę uczestników projektu. Mieliśmy wiele pomysłów np.: mecz, koncert z udziałem rapera czy maraton filmowy, aczkolwiek po wielu dyskusjach postanowiliśmy podjąć próbę zorganizowania „Maratonu Filmowego w Godowej”.

 -Zdjęcia-

 

 

Nasze gimnazjum zalogowało się do działania

 

Nasze gimnazjum bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. „Zaloguj się do działania”. Projekt ten jest realizowany we współpracy i przy wsparciu Fundacji Rozwoju „Dobre Życie”, która ma na koncie wiele sukcesów, w tym z zakresu edukacji obywatelskiej i rozwijania kompetencji młodzieży na Podkarpaciu.

Głównym założeniem projektu jest otworzenie się młodzieży na codzienne wyzwania swojej społeczności i dostarczenie jej wiedzy i umiejętności przydatnych w organizowaniu wydarzeń na rzecz szkoły i okolicy. Planowanie pracy, podział zadań w grupie, efektywna współpraca, rozpoznawanie potencjału swojego i innych, dogadywanie się, nawiązywanie relacji, rozwiązywanie konfliktów i problemów, budowanie pozycji w grupie i inne zdobyte lub rozwinięte kompetencje przydadzą się w szkole i w życiu dorosłym.

Dzięki nowatorskiemu podejściu doświadczonych trenerek i coacha oraz ekspertów, takich jak filmowcy i fotografowie współpracujący z Fundacją, każdy młody człowiek znajdzie w tym projekcie coś dla siebie.  Każdy otrzyma też na koniec certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Przyda się on w przyszłości, np. podczas starań o wolontariat, staż lub miejsce pracy. Szkolenia i działania dla młodzieży trwają od sierpnia 2015 do lutego 2016. Obecnie trwa rekrutacja do projektu.

 

Gimnazjalisto! Gimnazjalistko! Wejdź na stronę, zobacz szczegóły, w tym terminy wyjazdowych, bezpłatnych szkoleń i zgłoś się: www.dobrezycie.org/dzialam/mlodziez

 

W projekcie bierze udział siedem szkół z Gminy Strzyżów. Jest on realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.


 

 

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Logo internetowego dziennika lekcyjnego