Wydarzenia 2009/2010

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

25 czerwca 2010 r. po raz ostatni spotkaliśmy się w roku szkolnym 2009/2010 w szkole na uroczystym zakończeniu. Jak co roku najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za różne osiągnięcia w roku szkolnym.

-Galeria Zdjęć-

 

Dzień Dziecka - 1 czerwca 2010

Choć pogoda w „Dniu Dziecka” nie dopisała i zajęcia sportowe musiały zostać odwołane to i tak wszyscy dobrze bawili się na zaplanowanych na tą okazję konkursach.

Uczniowie klas od IV do VI szkoły podstawowej uczestniczyli w konkursie pt. „W KRAINIE BAŚNI I LEGEND”, natomiast uczniowie z klas gimnazjalnych pt. „Z MITOLOGIĄ NA TY”.

-Galeria Zdjęć-

 

„Dzień Mamy”

W dniu 28 maja 2010 roku w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Mamy”, na którą zaproszone zostały wszystkie mamy uczniów naszej szkoły.

Najpierw wystąpili najmłodsi uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej, następnie uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej z klasy IV-VI. Występ zakończył się popisem tanecznym dziewczynek z klas IV-VI szkoły podstawowej.

Każda z występujących grup dostała gromkie brawa, a mamy dostały od swoich dzieci ręcznie robione róże.

-Galeria Zdjęć-

 

Posadzenie „Dębu Katyńskiego”

Dnia 9 maja 2010 r. posadzony został na placu przy kościele parafialnym „DĄB PAMIĘCI” dla uhonorowania
Posterunkowego Wojciecha Krochmala
(ur. w 1898 r. w Godowej).

Wojciech Krochmal został zamordowany w Twerze wiosną 1940 r. przez NKWD.
5 października 2008 r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Lech Kaczyński mianował pośmiertnie posterunkowego PP Wojciecha Krochmala na stopień aspiranta Policji Państwowej.

-Galeria Zdjęć-

 

Akademia z okazji „Dnia Zdrowia” i „Światowego Dnia Ziemi”

Żyć zdrowo i bliżej natury

W dniu 26 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Zdrowia, którego organizatorką była p. Maria Czarnik. Miało ono na celu ukazanie nam, jak ważny jest ruch i zdrowe odżywianie się. Nasi rówieśnicy zagrali więc z humorem nowoczesną wersję baśni pt. ”Kopciuszek”. Zobaczyliśmy w niej, jak macocha przez swoją nadopiekuńczość doprowadza do otyłości swoich córek. Wszystkie domowe obowiązki wykonuje pracowity i wysportowany Kopciuszek. Los w końcu uśmiecha się do tej dobre dziewczyny, ponieważ okazuje się być idealną kandydatką na żonę księcia, ze względy na swoją kondycję i pracowitość. Siostry pozazdrościły jej tego, więc czym prędzej zaczynają prowadzić zdrowy tryb życia.

Następnie odbyła się akademia z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowana przez p. Katarzynę Paszek i p. Ewę Szczęch. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali nam wiersze oraz piosnki na temat ekologii i sytuacji naszej planety. Wzrok wszystkich przykuły piękne kostiumy samodzielnie wykonane przez naszych kolegów i koleżanki.

Całe to przedstawianie bardzo się wszystkim podobało, gdyż mali aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Elżbieta Kiczek
Klaudia Zwiercan

-Galeria Zdjęć-

 

Egzamin gimnazjalny 2009/2010

W dniach 27, 28, 29 kwietnia 2010 r.  uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz języka angielskiego.

-Galeria Zdjęć-

 

ŻAŁOBA NARODOWA

12 kwietnia 2010 r. rozpoczęliśmy wszystkie zajęcia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej minutą ciszy ku pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy.

 

Łącząc się w bólu z rodzinami i znajomymi tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem
Rodzinie Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego,
Rodzinom pozostałych ofiar katastrofy
oraz współpracownikom składamy pełne bólu wyrazy
najwyższego współczucia

 

 

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Godowej

 

 

Spotkanie Noworoczne Seniorów

W dniu 21.01.2010 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej odbyło się uroczyste spotkanie Noworoczne Seniorów zorganizowane przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Godowej, Koło Gospodyń Wiejskich i Towarzystwo Przyjaciół w Godowej.

Na zorganizowanym spotkaniu uczniowie naszej szkoły przedstawili „Jasełka”, dla wszystkich zaproszonych gości.

-Galeria Zdjęć-

 

Jasełka 2009

Boże Narodzenie – to święta, na które uczniowie zawsze czekają z utęsknieniem.

Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie w tym świątecznym okresie jasełek. Jak co roku miały one niepowtarzalny klimat.

We wtorek 22 grudnia w naszej szkole panowała już świąteczna atmosfera. Od rana trwały w klasach spotkania opłatkowe: śpiewano kolędy, biesiadowano, składano sobie życzenia. Nie zabrakło też przeprosin za to, co dla innych mogło być przykre lub bolesne. O godzinie 1200 wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie mogli, uczestniczyć w programie artystycznym.

Tym razem nie były to tradycyjne jasełka, ale spektakl przeplatany śpiewem piosenek świątecznych, ale też tradycyjnych kolęd.

Przedstawienie mówiło o pojmowaniu Świąt Bożego Narodzenia we współczesnym świecie. Jak często zapominamy o istocie tych magicznych dni, zaganiani, zapracowani nie pamiętamy, że to święta, w których Bóg, drugi człowiek powinien być najważniejszy.

Mogliśmy więc podziwiać pięknie przygotowaną (przez p. M. Ochab oraz uczniów klas I i III gimnazjum) inscenizacją z samodzielnie wykonaną dekoracją oraz strojami.

-Galeria Zdjęć-

 

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości


Na dzień 11 listopada 2009 przypadła 91 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej właśnie okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię, która odbyła się przeddzień ogólnopolskich obchodów tego święta. Przypomniana została historia niewoli państwa polskiego, zrywy niepodległościowe i szczęśliwy dzień listopadowy, kiedy to marszałek Józef Piłsudzki (w tej roli zobaczyliśmy Damiana Stącla) przejął władzę w odrodzone RP.

Całość dopełniły pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny chórek z akompaniamentem pana Pawła Banka. Siedzący na widowni uczniowie byli pod wrażeniem przemawiającej do ich wyobraźni dekoracji (rzeka krwi, krzyże).

(oprac. M. Irzyk)

-Galeria Zdjęć- 

 

Pasowanie na gimnazjalistę

Dnia 29 października 2009 roku w naszej szkole miało miejsce PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ.

-Galeria Zdjęć-

 

Pasowanie na ucznia


Dnia 29 października 2009 roku w naszej szkole miało miejsce PASOWANIE NA UCZNIA.

-Galeria Zdjęć-

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Z tej okazji 13 października 2009 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej odbył się uroczysty apel.
    Część artystyczną zaprezentowali uczniowie naszej szkoły pod bacznym okiem p. Anny Dyki
   Na zakończenie zabrała głos p. Maria Sękowska przewodnicząca Rady Rodziców, która złożyła w imieniu rodziców uczniów naszej szkoły życzenia wszystkim nauczycielom.

-Galeria Zdjęć-

 

IV rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II

14 października 2009 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły.

To już czwarta rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Z tej właśnie okazji nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w uroczystej mszy św. i wysłuchali kazania ks. proboszcza Romana Wałczyka, z którego dowiedzieli się, jak wielkim autorytetem dla mieszkańców Godowej jest Jan Paweł II.

Następnie wszyscy, na czele ze sztandarem, udali się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej miała miejsce akademia przygotowana przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli i księdza katechety. Usłyszeliśmy piękne wiersze poświęcone osobie papieża oraz pieśni, wśród których nie zabrakło „Barki” – ulubionego utworu Jana Pawła II.

Panująca wśród widowni cisza oraz gromkie brawa były nagrodą dla młodych „aktorów” oraz dowodem na to, że wybór Jana Pawła II na patrona naszej szkoły był strzałem w dziesiątkę.

(Oprac. M. Irzyk)

-Galeria Zdjęć-

 

IX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II

   08.10.2009 r w Częstochowie odbył się IX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów, poczet sztandarowy oraz przedstawiciele Grona Pedagogicznego z Panem Dyrektorem oraz ksiądz Daniel Garbacik.
   Mszę Świętą na Jasnej Górze odprawił nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk.
    W homilii przypomniane zostały słowa kierowane przez Jana Pawła II do młodzieży, także te wygłaszane z Jasnej Góry. Myślą przewodnią całej Mszy Świętej było przywiązanie Ojca Świętego do młodzieży z całego świata.

-Galeria Zdjęć-  

 

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Logo internetowego dziennika lekcyjnego